Międzynarodowa Gala Super Agentów

2 maja 2018 10:41:29

  W dniach 27-28 kwietnia 2018 roku prawie 120 zuchów z Namiestnictwa Zuchowego Hufca Ziemi Wadowickiej uczestniczyło w detektywistycznym biwaku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Przeciszowie, który przebiegał pod hasłem „XXI MIĘDZYNARODOWA GALA SUPER AGENTÓW”.

  

Międzynarodowa Gala Super Agentów

  Na te dwa dni do szkoły przybyły same ważne osobistości ze świata detektywistycznego takie, jak Sherlock Holmes, James Bond, Dipper z Wodogrzmotów Małych, detektyw Rutkowski, Herkules Poirot, detektyw Pozytywka, Agentka o 100 twarzach, Inspektor Gadżet, Różowa Pantera oraz Tajemnicza Spółka w składzie Scooby Doo, Daphne, Velma, Fred, Kudłaty oraz wiele innych.

  Tytułowa gala rozpoczęła się piątkowym balem, na któym uczestniczy mogli trochę potańczyć, by w końcu poznać nominowanych do Super Agenta 2018. Agentem roku został Scooby Doo! Niestety jednak w momencie wręczenia statuetki okazało się, że Scooby zaginął. Rozpoczęło się wielkie poszukiwanie pieska, jednak zamiast niego zuchy znalazły list, z którego wynikało, że Scooby został porwany, a jego porywacze w zamian za niego zażądali okupu w wysokości 130 Scooby Chrupek i statuetek Super Agenta z ostatnich 10 lat. Jednak pojawiło się pytanie skąd wziąć statuetki i taką ogromną ilość Scooby Chrupek? Na szczęście zuchy zobowiązały się do wykonania replik statuetek, a zaproszeni detektywi zgodzili się podzielić się swoimi zapasami przekąsek.

  Nazajutrz zaproszeni detektywi prowadzili warszawy, na których zuchy musiały się wykazać nie lada spostrzegawczością i bystrością umysłu podczas zajęć, na których między innymi poznali kilka szyfrów, musieli rozwiązać wiele nie łatwych zagadek logicznych, czy wyjść z escape room’u. Również prowadzili prawdziwe dochodzenie w miejscu zbrodni, poznali w pełni pracę detektywa w agencji detektywistycznej, szkolili swoją sprawność fizyczną na sali treningowej oraz umiejętność współpracy w grupie. Nie zabrakło również zajęć kulinarnych, które poprowadził sam Kudłaty z Tajemniczej Spółki.  Ciężka praca zuchów podczas zajęć za wynagradzana Scooby Chrupkami, które sumienie zbierali, by potem móc spełnić żądania porywaczy.

  Po skończonych zajęciach nastąpiło spotkanie z głównymi antagonistami i wymiana. Udało się uratować Scoobiego, niestety jednak porywacze uciekli zabierając ze sobą smakołyki i statuetki. Ale najważniejsze, że Scooby Doo był cały i zdrowy!

  Biwak zakończył się apelem pożegnalnych, który nieoczekiwanie został przerwany przez organizatora gali, Pana Prezesa Henryka Zamachowkiego oraz Freda z Tajemniczej Spółki. Okazało się, że Pan Prezes działając w ukryciu prowadził własne śledztwo, kontrolował przebieg akcji ratunkowe, a co najważniejsze schwytał oprawców Scoobiego oraz odzyskali okup. Wytłumaczył również, że łotry byli niedoceniani w świecie detektywistycznym i postanowili się zemścić porywając Scoobiego.

  Na szczęście wszystko dobrze się skończyło, gdyż chuligani byli bardzo skruszeni, przeprosili Scoobiego oraz resztę uczestników biwaku za całą sprawę i stwierdzili, że już nie chcą być źli. Zgodziliśmy się i pomóc i wspólnie popracować nad ich zachowaniem.  Na koniec Pan Prezes wręczył Scoobiemu Doo statuetkę Super Agenta 2018, a zuchy i detektywi złożyli mu ogromne gratulacje.

  Zuchy szczęśliwie wróciły do swoich domów, a nasz Hufiec zyskał prawie 120 nowych, wyszkolonych SUPER AGENTÓW!

dh Adriana Kajdas

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane