Takie siostry to skarb! Przyjdźmy na piknik i złóżmy się na to auto!

10 maja 2018 17:27:18

  Nazaretanki prowadzące DPS na ul. Lwowskiej w Wadowicach mają problem. Samochód, którym od 20 lat wożą niepełnosprawnych, odmawia posłuszeństwa. Pieniędzy na nowy brak, dlatego siostry postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce i organizują piknik, z którego dochód zostanie przeznaczony na nowe auto. Czujcie się zaproszeni! 

  

Takie siostry to skarb! Przyjdźmy na piknik i złóżmy się na to auto!

  Przejażdżki na ośle, pokazy „psów-sportowców”, koncert kapeli góralskiej, loteria fantowa z fajnymi nagrodami, jak np. wejściówki do Energylandii – to tylko część z wielu atrakcji, które czekają nas na wyjątkowym pikniku integracyjnym, zorganizowanym przez siostry Nazaretanki.

- Staraliśmy się przygotować atrakcyjny program, w którym nie zabraknie ciekawych występów i konkursów, loterii fantowych, gier terenowych. Gwarantujemy też smaczne jedzenie oraz wspaniałą, rodzinną atmosferę. Będzie to też okazja do zapoznania się z Mieszkankami DPS-u oraz z tym, czym zajmują się na co dzień. Podziwiać będzie można ich zdolności plastyczne, taneczne oraz sportowe – zachęcają siostry Nazaretanki.
  

  Cel pikniku jest szczytny. Siostry zbierają na nowy samochód, którym będą mogły przewozić swoich podopiecznych z wadowickiego DPS-u. Stare auto służyło przez ostatnie 20 lat i jest już bardzo wyeksploatowane.

- Podczas pikniku będzie również możliwość nabycia różnorodnych prac wykonanych przez nasze Mieszkanki. To jedna z form wsparcia zakupu samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych, taki dar na „samochód od serca” – dodają siostry zakonne.

  Impreza rozpocznie się w najbliższą sobotę (12.05) o godzinie 12:00 w ogródku przed zakonem i potrwa do godziny 18:00. Patronat honorowy nad piknikiem objął starosta wadowicki Bartosz Kaliński, a podległy mu urząd jest jednym z fundatorów nagród.

  Piknik zorganizowany jest w ramach obchodów przypadającego w maju Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane