Póki Polska Żyje w Nas

19 maja 2018 08:37:33

  Sześć połączonych strażackich orkiestr pod batutą Stanisława Strączka zagrało na wadowickim rynku Świętemu Janowi Pawłowi Wielkiemu.

  

Póki Polska Żyje w Nas

  Już po raz dziewiętnasty w dniu urodzin św. Jana Pawła II na wadowickim rynku stanęły strażackie orkiestry do uroczystego koncertu. W tym roku w Koncercie "Strażacy Świętemu Janowi Pawłowi II w hołdzie" wzięło udział sześć orkiestr:

Orkiestra Reprezentacyjna Miasta i Gminy Nowa Dęba, Orkiestraz Dęta OSP ze Skaryszewa, Orkiestra Dęta OSP ze Sosnowic, Orkiestra Dęta im. Tadeusza Moryto z Łącka, Orkiestra Dęta z OSP Klecza Dolna, Orkiestra Dęta z OSP w Choczni. W sumie wystąpiło ok. 200 muzyków.

   

  

  Dyrygentem połączonych orkiestr był ppłk SG dr hab. Stanisław Strączek. Część utworów orkiestry wykonały z solistami: solistką Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej Natalią Zabrzeską (sopran), tenorem Opery Śląskiej w Bytomiu Mieczysławem Błaszczykiem oraz Iwoną Gałysą.

  Koncert rozpoczęto od odegrano Hymnu Państwowego oraz Hymnu Strażaków "Rycerze Floriana". Podczas koncertu wykona takie utwory, jak: "Marsz Marsz Polonia", który był hymnem Polaków na emigracji po I wojnie światowej, "Serdeczny Kraj", "Póki Polska Żyje w Nas", "Highlanb Cathedral", wiązanka melodii filmowych w opracowaniu Mariana Frankowskiego, "Góralu, Czy Ci nie żal", "Głos Boga - Święta Noc".  Organizatorem Koncertu, który poprowadził Jacek Jończy, była Fundacja Ochotniczej Straży Pożarnej w Choczni.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane