Tłumy na koncercie w Wadowicach

21 maja 2018 00:21:11

 W niedzielę na Placu Jana Pawła II, w Wadowicach odbył się wyjątkowy koncert z okazji 98. rocznicy urodzin papieża Jana Pawła II.

  

Tłumy na koncercie w Wadowicach

 Gwiazdą koncertu był znakomity kompozytor Piotr Rubik wraz ze swoim oratorium „TU ES PETRUS”. Koncert pt. „Jan Paweł II – Skała z Wadowic” był zwieńczeniem trzydniowych obchodów związanych z 98. rocznicą urodzin wybitnego wadowiczanina - Jana Pawła II.

 Podczas koncertu wystąpił także: Wrocławski Chór Akademicki pod kierunkiem Alana Urbanka oraz Orkiestra Filharmonii Dolnośląskiej. Zapreszentowali się również wybitni soliśći: Zofia Nowakowska, Marta Moszczyńska, Agnieszka Przekupień, Michał Gasz, Grzegorz Wilk oraz Michał Bogdanowicz. Koncert przeplatany był wspaniałą narracją krótkich wersetów z Pisma Świętego w wykonaniu Jakuba Wieczorka.

 Koncert przyciągnął tłumy miłośników muzyki Piotra Rubika, którzy chętnie włączyli się w śpiew ostatniego utworu.Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane