Sukces w Muzeum Jana Pawła II

23 maja 2018 19:29:30

 22 maja 2018 roku odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa „Karol Wojtyła – biskup, duszpasterz, profesor” zorganizowana przez Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach oraz Instytut Jana Pawła II Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w ramach obchodów 98. rocznicy urodzin papieża.

  

Sukces w Muzeum Jana Pawła II

 Konferencję otworzyło wystąpienie ks. dra Jacka Pietruszki – Dyrektora Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, zaś całość poprowadziła dr hab. Agnieszka Lekka – Kowalik – dyrektor Instytutu Jana Pawła II. Wykłady dotyczące filozofii i teologii Jana Pawła II odbyły się w dwóch panelach, podczas których wystąpili prelegenci: o. prof. Andrzej Derdziuk, dr hab. Marek Rembierz, dr hab. Piotr Duchliński, ks. prof. Andrzej Szostek, ks. dr Wojciech Wojtyła oraz dr hab. Wiesław Wójcik.

 W czasie spotkania wiele razy podkreślano, że między uczestnikami wytworzył się pewien rodzaj wspólnoty dla której nauka i myśli Jana Pawła II są szczególnie ważne. Patrząc na Karola Wojtyłę jako kapłana i biskupa, który podejmuje z wysiłkiem formację intelektualną i doceniając jej znaczenie, wskazał, że jest to droga odpowiedzialnego i odważnego kroczenia ku Bogu i człowiekowi. Ukazał światu, poprzez wiele ważnych decyzji, że Kościół nie jest wrogiem nauki.

 Podkreślono, że  w należycie rozumianej i realizowanej wolności jest wielka nadzieja na lepsze losy świata. Konferencja okazała się wielkim sukcesem. Mamy nadzieję, że nie była to ostatnia konferencja organizowana wspólnie przez Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach oraz Instytut Jana Pawła II Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane