Artykuł archiwalny

Wyjątkowy gość w Wadowicach

28 maja 2018 08:27:55

 W sobotę z okazji jubileuszu 80-lecia matury Karola Wojtyły do Wadowic przyjechał Eugeniusz Mróz - jedyny żyjący kolega z ławy szkolnej papieża Jana Pawła II.

  

Wyjątkowy gość w Wadowicach

 Absolwenci Liceum im. Marcina Wadowity wzięli udział w uroczystej Mszy Św., odprawionej w Bazylice o godz. 12:00. Homilię wygłosił ks. prof. Edward Staniek - również absolwent liceum z 1959 r.

  Oprawą muzyczną podczas Mszy Św. zajął się chór kameralny z Bazyliki św. Małgorzaty w Nowym Sączu, pod dyrekcją Pani profesor Renaty Jonakowskiej-Olszowskiej.

 Na uroczystości obecna była także krewna ks. inf dr Zachera (katechety Karola Wojtyły) p. Hanna Kuciel-Zając, która namalowała i przekazała społeczności Wadowic piękny portret młodego Lolka.

 Po Mszy Św. głos zabrał p.Eugeniusz Mróz, opowiedział o czasach spędzonych w Wadowicach, wspomnieniach, kolegach i przeżyciach wojennych. Podczas jego krótkiego przemówienia, na wielu twarzach pojawiły się łzy wzruszenia, spowodowane obecnością człowieka, który był tak blisko Jana Pawła II.

 Na uroczystości obecny był także Zespół Regionalny „Mała Helenka” z Nowego Sącza, który na wadowickim rynku zatańczył kilka ludowych tańców. Zespół skradł serca mieszkańców Wadowic tak bardzo, że zachęcany brawami i prośbami mieszkańców zatańczył chyba wszystkie możliwe tańce.

 Jubileusz 80-lecia matury najwybitniejszego wadowiczanina, to z pewnością wielkie przeżycie dla każdego mieszkańca Wadowic. Organizatorem całego przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego na czele z przewodniczącą p.Marią Talagą. W ramach podziękowań za wizytę p.Eugeniusza Mroza członkowie SALO przekazali mu album o absolwentach I LO w Wadowicach, ufundowany przez Starostę Wadowickiego.

  Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Ostanio dodane