Artykuł archiwalny

Będą Dni Kalwarii

18 czerwca 2018 09:18:05

  Folkowo i biesiadnie zapowiadają się tegoroczne Dni Kalwarii. Na tę największą w okolicy plenerową imprezę Centrum Kultury, Sportu i Turystyki zaprasza 23 i 24 czerwca 2018. Na stadionie „Kalwarianki” sporo się będzie działo.

  

Będą Dni Kalwarii

  Gwiazdą pierwszego dnia święta miasta będzie zespół Zakopower. Jeden z najpopularniejszych zespołów w Polsce z powodzeniem łączący folk z estetyką rockową. Ale za nim ze sceny wybrzmią największe przeboje zespołu zaprezentują się na niej najmłodsze muzyczne talenty z naszej gminy- laureaci Festiwalu Piosenki Polskiej oraz uczniowe ze Szkoły Muzycznej. Po nich na scenie pojawi się, dobrze znany kalwaryjskiej publiczności, zespół Hak i Przyjaciele oraz zespół 4 Dreamers – składający się z młodych chłopaków, finalistów I polskiej edycji programu „The Voice Kids”. Na zakończenie pierwszego dnia Dni Kalwarii 2018 organizatorzy przygotowali zabawę taneczną.

(fot. Archiwum)

  

  W niedzielę sceną zawładnie kabaret Ciach oraz gwiazda śląskiej sceny biesiadnej - Teresa Werner. Ale zanim to nastąpi na scenie pojawią się zespoły regionalne z pobliskich Leńcz i Przytkowic, formacje taneczne z kalwaryjskiego Centrum Kultury, Miejska Orkiestra Dęta z Kalwarii oraz zatorski zespół Kiwi, którego atutem  jest znakomity kontakt wokalistki z publicznością, autorskie piosenki oraz ciekawe aranżacje.

    

  Ale Dni Kalwarii to nie tylko koncerty. Dużo będzie się działo również poza sceną. Wśród atrakcji znalazły się: pokazy karate oraz samoobrony, strzelnica ASG (repliki broni), wesołe miasteczko, indiańska strefa dzieciąca, a w niej: tworzenie indiańskich pióropuszy oraz łapaczy snów, stoiska z kolorowymi warkoczykami, balonowymi zwierzakami i wodnymi tatuażami.

  Nie zabraknie również emocji sportowych. Organizatorzy zadbali bowiem o to aby kibice mogli wspólnie na telebimie obejrzeć występ biało czerwonych na mundialu w Rosji.

  

  Wstęp na główne imprezy Dni Kalwarii jest bezpłatny.

  Imprezami towarzyszącymi tegorocznych Dni Kalwarii będą sobotnie (23.06.) I Otwarte Mistrzostwa Kalwarii Zebrzydowskiej w Wędkarstwie Spławikowym oraz niedzielne (24.06.) Towarzyskie Zawody Spławikowe o Puchar Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej. Obie imprezy odbędą się na terenie łowiska Koła PZW Kalwaria Zebrzydowska ,,Stawy Czerna"

  Ponadto 24 czerwca na placu targowym odbędzie się II Zlot Pojazdów Zabytkowych – Kalwaria Zebrzydowska 2018.

 

 

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Ostanio dodane