Piknik na Bulwarach Skawy

19 czerwca 2018 10:24:50

  Ogromnym zainteresowaniem cieszył się niedzielny II Piknik Organizacji Pozarządowych, zorganizowany na Bulwarach Skawy. Organizator imprezy, Wadowickie Inicjatywy Obywatelskie, przygotował mnóstwo atrakcji, pogoda też dopisała.

  

Piknik na Bulwarach Skawy

  W niedzielne popołudnie Bulwary Skawy wypełniły się mieszkańcami Wadowic, którzy przy pięknej pogodzie i zamkniętych centrach handlowych postanowili tłumie spędzić ten czas na świeżym powietrzu i skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych przez Stowarzyszenie Wadowickie Inicjatywy Obywatelskie (WIO) oraz współorganizatorów.

  Podczas II Pikniku Organizacji Pozarządowych swoje stanowiska na Bulwarach Skawy wystawili: Stowarzyszenie Wadowickie Inicjatywy Obywatelskie, Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Tomickie/Kajak na Skawie, Skok, Towarzystwo Miłośników Ziemi Wadowickiej, Fundacja „Jowisz”, Agrado, Stowarzyszenie „Dać Szansę”, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Wadoviana”, ZHP, Wichry Beskidu T.R., Szkoła Językowa Easy English, O.T. ”Granit”, Stowarzyszenie Dolina Karpia, Fundacja Mederato, Stowarzyszenie Artyści Doliny Karpia, Wadowicka Izba Gospodarcza, OSP Jaroszowice, Budżet Obywatelski Wadowic, Młodzieżowa Rada Miasta, Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego, Mini ZOO „Kucyk” (obsługa turystyczna).

Piknik na Bulwarach Skawy

  Dla mieszkańców, którzy całymi rodzinami przybyły tłumnie na Bulwary Skawy, przygotowano szereg atrakcji, m.in. liczne konkursy z nagrodami, warsztaty dla dzieci i dorosłych, strażackie pokazy, przejażdżki na koniach, a na pikniku militarnym do pokonania był m.in. wojskowy tor z przeszkodami.

Piknik na Bulwarach Skawy

  Uczestnicy Pikniku mieli okazję wysłuchać wystąpień interesujących gości zaproszonych na Piknik: właścicielki firmy odzieżowej De Marco Władysławy Frączek oraz podróżników Aruna Milcarza oraz Krzysztofa Petka. Były też pokazy mody oraz pokazy karate, samoobrony, walk mieczem oraz inną bronią. Dzieciaki mogły również wsiąść do policyjnego radiowozu.

Piknik na Bulwarach Skawy

W trakcie imprezy przeprowadzono zbiórki pieniężne na rehabilitację Wiki i Adasia.

  Wiki urodziła się jako wcześniak i z czasem zostało u niej zdiagnozowane mózgowe porażenie dziecięce, czterokończynowe oraz korowe zaburzenia widzenia. Dziewczynka os 4 lat jest rehabilitowana. Obecnie nie umie jeszcze samodzielnie stanąć czy chodzić. tylko intensywna terapia dalej jej szansę na postawienie pierwszego kroku i samodzielne funkcjonowanie.

  Adaś urodził się z wielowładziem, w tym z brakiem kości promieniowej oraz obu kciuków, kraniasynostozą oraz głębokim niedosłuchem. O ile niektórymi wadami mogą zająć się polscy specjaliści, o tyle cztery operacje rączek zaplanowane są na Florydzie. Koszt pierwszych dwóch operacji kosztuje blisko milion złotych. Aktualnie udało się uzbierać 900 tys. zł. Brakuje jeszcze 100 tys.

Piknik Militarny

  Imprezą towarzyszącą II Piknikowi Organizacji Pozarządowych był zorganizowany przez OT „granit” Piknik Militarny „I Ty zostaniesz terytorialsem”.

   

  Podczas II Pikniku Organizacji Pozarządowych ogłoszono wyniki i wręczono nagrody w konkursie ,,Najlepsze działanie aktywizujące lokalną społeczność, dotyczące aktywności obywatelskiej lub partycypacji społecznej”.

I miejsce w konkursie zdobyło Stowarzyszenie Rozwoju Wsi ,,Pod Jaroszowicką Górą” za kultywowanie i upowszechnianie tradycji i historii regionu, organizację warsztatów dla dzieci, seniorów, spotkań dla osób samotnych - aktywizację społeczności zarówno lokalnej jak i całej Gminy Wadowice.

Miejsce II zdobyło Szkolne Koło Wolontariatu ZS nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Andrychowie za aktywizację młodzieży, która niesie radość i pomoc potrzebującym – dzieciom z domów dziecka, chorym i niepełnosprawnym, seniorom, pacjentom wadowickiego szpitala i andrychowskiego domowego hospicjum. Ręcznie szyte i haftowane podusie, anioły, upieczone i własnoręcznie ozdobione ciasteczka, bajki, przedstawienia dla młodych i starszych – a przede wszystkim poświęcony czas i wielkie serce wolontariuszy i ich opiekunów.

Jury przyznało dwa III miejsca, które zdobyły:

- Wadowicki Klub Seido Karate za promowanie sportu wśród dzieci i dorosłych, angażowanie całych rodzin do wspólnego aktywnego spędzania czasu na treningach i otwartych obozach sportowych, organizację mikołajek dla chorych dzieci i szlachetnej paczki - to pokazanie, że karate kształtuje nie tylko ciało ale także ducha i serce.

- Towarzystwo Miłośników Ziemi Wadowickiej za kultywowanie tradycji wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych podczas Święta Konstytucji 3 Maja w którym uczestniczyła nie tylko społeczność całej Gminy Wadowice ale i turyści odwiedzający Wadowice.

  Za całokształt działalności jury przyznało wyróżnienia dla: Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych ,,Dać Szansę” oraz Stowarzyszenia AGRADO.

  Natomiast Dyplomy przyznano dla organizacji: Stowarzyszenie LGD ,,Wadoviana” za promocję rękodzieła i wspieranie lokalnych artystów oraz Wadowicka Izba Gospodarcza za działania na rzecz przedsiębiorców.Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane