Kurtyna wodna w Kalwarii

9 sierpnia 2018 13:33:02

  W wielu miastach Polski władze postarały się o kurtynę wodną z prawdziwego zdarzenia gdzie można się nieco schłodzić bez zbytniego moczenia się. W naszym powiecie prekursorem tego typu obniżania temperatury ciała niewątpliwie jest Kalwaria Zebrzydowska. 

  

Kurtyna wodna w Kalwarii

  Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej wspólnie z Miejskim Zakładem Wodociągów i Kanalizacji zakupili i zamontowali kurtynę wodną w centrum Kalwarii.

  Kurtyna wodna - to nowoczesne urządzenie, które wytwarza przyjemną, delikatną mgiełkę wodną, która niczym zasłona wodna rozpylana z mikroskopijnych kropelek wody, obniża temperaturę nawet o kilka stopni, dając przyjemne uczucie chłodu.

 Mieszkancy Kalwarii, turyści i pielgrzymi mogą teraz spokojnie spacerować w upalne dni po Kalwarii, a ich zdrowiu nie zagraża przegrzanie.

  

  W Wadowicach w ubiegłych latach dla ochłody montowany był na rynku wąż strażacki, z którego tryskała woda, z kórej ochoczo korzystali mieszkancy papieskiego miasta jak również przyjedzdni pielgrzymi i turyści. Niestety w tym roku nawet strażackiego węża zabrakło, nie mówiąc już o profesjonalnej kurtynie wodnej. W centrum Wadowic możemy jedynie ochłodzić się bijącą z dużą siłą wodą z fontanny.

  

UWAGA NA UPAŁY

  

  Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Wadowicach informuje, że na terenie powiatu wadowickiego zgodnie z przewidywaniami synoptyków od godz. 11:30 dnia 08.08.2018 do godz. 20:00 dnia 10.08.2018 prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 34°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 21°C.

  

  Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu.

  Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia.

  

  Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane