Dożynki Gminne w Zakrzowie

9 września 2018 19:49:36

  Sołectwo Zakrzów było gospodarzem tegorocznego Święta Plonów Gminy Stryszów.

  

Dożynki Gminne w Zakrzowie

 W niedzielę 9 września br. na terenie Dwory Senator w Zakrzowie odbyły się doroczne Dożynki gminy Stryszów. Gminne Święto Plonów rozpoczęto polową Mszą św. Dziękczynną, odprawioną przez proboszcza parafii w Zakrzowie.

  Po uroczystym podziękowaniu za tegoroczne zbiory sołtys Zakrzowa Anna Goryl przywitała wszystkich gości i uczestników tegorocznego Święta Plonów.

  Podczas oficjalnych uroczystości dożynkowych tradycyjny okazałby bochen chleba starostowie dożynek Państwo Kunowscy wręczyli włodarzowi gminy Stryszów wójtowi Janowi Wacławskiemu.

  


   

  Uroczystość dożynkowa, to jedna z ostatnich plenerowych imprez dla wójta Jana Wacławskiego, który w nadchodzących wyborach samorządowych nie będzie się ubiegał o reelekcję. Stąd też podczas swojego przemówienia wójt przypomniał pokrótce najważniejsze wydarzenia z okresu ostatniego ćwierćwiecza, podczas którego służył ofiarnie mieszkańcom tej gminy będąc wójtem gminy Stryszów.

  Podczas dożynkowego święta w Zakrzowie został przeprowadzony Turniej Sołectw  z licznymi konkurencjami sportowo-rekreacyjnymi oraz Konkurs na wieniec dożynkowy.

  Gminne świętowanie uświetniły występy Orkiestry Dętej, a wieczorem mieszkańcy mieli okazję wziąć udział w dyskotekowej zabawie. Konferansjerkę imprezy prowadził profesjonalnie i z humorem Mieczysław Stanowski.Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane