Gminne Dożynki w Inwałdzie

10 września 2018 11:19:49

  W sobotę na terenie Inwałd Parku odbyło się doroczne Święto Plonów Gminy Andrychów. W tym roku dożynki odbywały się pod hasłem: „Z Bożych mąk chleb powszedni”.

  

Gminne Dożynki w Inwałdzie

 Dożynki rozpoczęły się Mszą Św. Dziękczynną w kościele pw. Narodzenia NMP w Inwałdzie. Uroczystego otwarcia dożynek dokonał burmistrz Andrychowa Tomasz Żak, który przyjął od starostów dożynek, którymi byli gospodarze z Inwałdu Państwo Dziedzicowie, okazały bochen chleba - symbol urodzaju i dostatku.

 Podczas tegorocznych dożynek nie zabrakło także symbolu Niepodległej, panie z Koła Gospodyń Wiejskich przekazały społeczności Gminy ogromny wieniec (ponad 1,6m) wraz z napisem „100 lat Niepodległej”. Jak wspomniała przewodnicząca KGW, pani Wojewodzic: „Wieniec, to symbol urodzaju i pracy rąk ludzkich”

 Wśród zaproszonych gości pojawili się także przedstawiciele miast partnerskich z Gruzji, Ukrainy, Niemiec, Łotwy czy Czech. Byli to:

Isny im Allgau / Niemcy

Doris Graenert – Honorowy Obywatel Andrychowa

Breclav / Republika Czeska

Pavel Dominik – Burmistrz Miasta Breclav

Landgraaf / Holandia

Marlies Dreissen – Zastępca Burmistrza Landgraaf

Tukums / Łotwa

Viesturs Bērzājs – Kierownik Wyziełu Nieruchomości

Storożyniec  / Ukraina

Jaroslaw Bartosh – Przewodniczący Administracji Rejonowej w Storożyńcu

Choni / Gruzja

Valeri Bakhtadze - Przewodniczący Rady Miejskiej

Izium / Ukraina

Artem Ierdalarian – Przewodniczący Rady Miejskiej

 Nie zabrakło też występów dzieci i młodzieży ze szkoły w Inwałdzie, którzy zaśpiewali kilka dożynkowych przyśpiewek i zatańczyli krakowiaka.


 Podczas dożynek przewidziano wiele atrakcji, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Były warsztaty rozróżniania zbóż, dekorowania wypieków czy tworzenia bukietów dożynkowych. Chętni mogli także degustować miody czy oglądać pokaz Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych w Andrychowie. Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane