Międzynarodowa Gala Halliwick

29 września 2018 07:32:12

  IV Międzynarodowa Gala Halliwick - Pływackie zawody Osób z Niepełnosprawnościami z udziałem Wadowic!!!

  

Międzynarodowa Gala Halliwick

  Parę miesięcy temu do wadowickich stowarzyszeń wspierających osoby niepełnosprawne dotarły listy od  organizatora imprezy z powołaniami do reprezentacji Polski. W tym roku nasz kraj był gospodarzem imprezy. 22 września 2018 r. do Krakowa zjechali pływacy z całego świata.

- Do Wadowic przesłano pisma z powołaniami do reprezentacji narodowej dla 7 zawodników. To bardzo duże wyróżnienie dla naszych zawodników, ale również docenienie naszej pracy w przygotowanie tych dzieci – relacjonuje Bartłomiej Jończyk

 

Polskę reprezentowali:

1. Łukasz Tatar (stowarzyszenie Dać Szansę)

2. Weronika Bliźnik (stowarzyszenie Dać Szansę)

3. Dominik Tlałka (stowarzyszenie Dać Szansę)

4. Jakub Stanek (fundacja Zapałka)

5. Arkadiusz Rębisz (fundacja Zapałka)

6. Katarzyna Stanaszek (stowarzyszenie TPD)

7. Jakub Jaskierny (stowarzyszenie TPD)

„Nasi zawodnicy spisali się znakomicie. Aż 4 z nich punktowało w klasyfikacji generalnej. Katarzyna Stanaszek i Jakub Jaskierny zajęli odpowiednio III i II miejsce w biegu na 50 m. Jakub Stanek zdobył brązowy medal w biegu na 100 m natomiast Łukasz Tatar zdobył złoto w sztafecie 4x50 m” - informuje Bartłomiej Jończyk  

  W klasyfikacji generalnej Polska uplasowała się na II miejscu ustępując miejsca jedynie reprezentacji Danii. Warto zaznaczyć, że do sztabu trenerskiego Polski zostało włączonych 6  instruktorów z Wadowic: Bartłomiej Jończyk, Urszula Chachulska, Monika Chachulska, Szczęsny Skrzypiec, Krzysztof Dzidek, Piotr Hodur.

- W imieniu dzieci i ich opiekunów oraz wszystkich trenerów chcielibyśmy podziękować gminie Wadowice za wsparcie finansowe i pomoc w przygotowaniach do imprezy. Cieszymy się, że zostaliśmy odciążeni z kilku problemów organizacyjnych - stwierdza Bartłomiej Jończyk.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane