Pasja projektowania

3 października 2018 16:02:21

  Stowarzyszenie „Dać Szansę” chciałoby zrobić coś nowego i użytecznego dla całej lokalnej społeczności, co jednocześnie pozwoli na dowartościowanie i rozwój kompetencji dzieci z niepełnosprawnościami. Co planujemy?

  

Pasja projektowania

  Po pierwsze, chcemy rozwinąć talenty dzieci z niepełnosprawnościami. To co zaczyna się jako hobby, może przerodzić się w pasję, pozwolić nabyć nowe kompetencje, a nawet wpłynąć na dorosłe życie. Trzeba pomóc uzdolnionym dzieciom znaleźć ulubione techniki twórcze, wzmocnić ich poczucie wartości i pomóc rozwinąć kreatywność.

  Po drugie, chcemy promować twórczość dzieci z niepełnosprawnościami na terenie Małopolski. Trzeba znaleźć taką formę prezentacji sztuki, która cieszyła by się dłuższym zainteresowaniem. Jednorazowa ekspozycja prac na wystawie lub w internecie nie wystarczy. Trzeba stworzyć coś pięknego, a jednocześnie trwałego i użytecznego. Warunki te spełniają przedmioty użytkowe (np. kubki, notesy, podkładki pod myszki) i kalendarze.

  Celem inicjatywy jest odkrycie i rozwinięcie u co najmniej 20 dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami talentów w zakresie twórczości artystycznej poprzez zaangażowanie ich w warsztaty plastyczne w Wadowicach oraz w proces twórczego projektowania przedmiotów codziennego użytku i kalendarzy dla Małopolan w okresie od 1 sierpnia 2018 do 31 grudnia 2018.

  Dzieci pracują już nad swoimi małymi dziełami na zajęciach plastycznych pod opieką pedagogów. Co powstanie na kreatywnych spotkaniach? Jakie przedmioty zostaną ozdobione przez małych projektantów? Zaprezentujemy Państwu niebawem…

Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

  

Marzena Pawińska

Adres:

Biuro Stowarzyszenia „Dać Szansę”

os. XX-lecia 1, 34-100 Wadowice

Telefon: 33 873 18 87 / 695 727 833

 

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane