Wielkanoc2019pl

Rewelacyjne pierogi w Świnnej

2 grudnia 2018 19:54:03

  Smacznie, zdrowo i wesoło spędzili niedzielne popołudnie uczestnicy zorganizowanej po raz czwarty „Biesiady Pierogów” w Świnnej Porębie. I chociaż wszystkie pierogi były rewelacyjne, najlepiej ocenione zostały pierogi przygotowane przez Marię Świątek ze Skawiec.

  

Rewelacyjne pierogi w Świnnej

  W niedzielę 2 grudnia 2018 roku w Domu Kultury w Świnnej Porębie odbyła się IV Biesiada Pierogów. Spotkanie zostało zorganizowane przez Dom Kultury i Koło Gospodyń Wiejskich w Świnnej Porębie pod patronatem wójt gminy Mucharz.

  Podczas biesiady przeprowadzono konkurs na najlepsze pierogi. Walory smakowe, wykorzystanie produktów i składników pochodzących z naszego regionu z uwzględnieniem tradycji kulinarnej oraz wygląd i estetykę potraw oceniała komisja w składzie: Jerzy Wójs (przewodniczący), Jan Łach oraz Łukasz Olszak.

  Decyzją Komisji I miejsce zdobyła Maria Świątek ze Skawiec, II miejsce zajęło KGW Inspiracje z Kozińca, a miejsce III otrzymało KGW Mucharz. Nagrodę główną za pierwsze miejsce wręczyła wójt gminy Renata Galara. Pozostali uczestnicy pierogowego konkursu otrzymali wyróżnienia, chociaż tak naprawdę, to wszystkie pierogi były wyborne i smakowały wyśmienicie.

  Tradycyjnie po zakończeniu oceny przez komisją konkursową, nastąpiła degustacja pierogów, podczas której mieszkańcy mogli dokonać swojej oceny, a chętnych do skosztowania specjałów nie zabrakło. I tak nagrodę publiczności otrzymała Stanisława Sikora ze Świnnej Poręby.

  Pierogową biesiadę uświetniły występy artystyczne uczennic ze Szkoły Podstawowej w Świnnej Porębie. Zwieńczeniem spotkania był najazd Mikołajów z prezentami. 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane