Andrzejki na wesoło

5 grudnia 2018 14:15:10

  W ubiegły weekend, 30.11. - 1.12.2018,  harcerze starsi z Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP uczestniczyli w biwaku andrzejkowym, którego hasło brzmiało „Po polsku – znaczy wesoło!”. W piątkowy wieczór do Suchej Beskidzkiej, a dokładniej do Szkoły Podstawowej nr 1 zjechało się ponad 170  harcerzy starszych (uczniowie klas VII, VIII i gimnazjalnych).  

  

Andrzejki na wesoło

  Biwakowanie rozpoczął apel harcerski podczas, którego drużyny otrzymały zadanie uszycia miniaturowych chust w barwach drużyn.  Po zjedzeniu kolacji  na korytarzach szkoły zapanowała andrzejkowa atmosfera: rozpoczął się wieczór wróżb. Zadaniem każdej ekipy starszoharcerskiej było przygotowanie unikatowej wróżby, tak uczestnicy wróżyli z kart, orzechów, masła, wody, linijki i wielu innych przedziwnych atrybutów.

  Kiedy tradycji stało się zadość uczestnicy zebrali się w sali gimnastycznej gdzie odbyła się prezentacja wcześniej przygotowanych skeczy. Harcerze zadbali o to aby po ich występach na sali pozostał głośny śmiech. Gdy tylko ostatnia drużyna zeszła ze sceny, z głośników zabrzmiała muzyka, zgasły światła i rozpoczął się ostatni punkt programu – dyskoteka!

  W sobotni poranek harcerze wyruszyli na grę terenową. Harcerze podczas gry musieli zmierzyć się  zadaniami przygotowanymi przez 6 Drużynę Starszoharcerską „Dioryt” ze Stanisławia Dolnego. Po powrocie do szkoły harcerze otrzymali na apelu pamiątkowe dyplomy i (uwaga) maskotkę w chuście swojej drużyny. Po wszystkim szczęśliwi ale też trochę zmęczeni harcerze rozjechali się do domów.

  Organizatorami andrzejek była 3 Drużyna Starszoharcerska „Awangarda” z Suchej Beskidzkiej.

Organizatorzy

Hufiec Ziemi Wadowickiej

Zdjęcia: Rafał Smurzyński

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane