Wielkanoc2019pl

Święto Niepełnosprawnych w Wadowicach

6 grudnia 2018 09:43:46

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych Zespół Szkół Specjalnych w Wadowicach przygotował uroczyste spotkanie z występami artystycznymi i zabawą integracyjną. Uroczystość zorganizowano pod patronatem Zarządu Powiatu Wadowickiego.

  

Święto Niepełnosprawnych w Wadowicach

  Już po raz kolejny Zespół Szkół Specjalnych w Wadowicach był organizatorem Święta Osób Niepełnosprawnych, które w tym roku przebiegało pod hasłem „Magia Świąt Bożego Narodzenia”. Uroczystości w dniu 3 grudnia br. rozpoczęto Mszą św. w kościele parafialnym pw. św. Piotra Apostoła, której przewodniczył , proboszcz parafii pw. św. Piotra Apostoła w Wadowicach ks. prałat Tadeusz Kasperek. Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych jest obchodzony w Wadowicach już od 13 lat.

  Dalsza cześć obchodów Dnia Osób Niepełnosprawnych miała miejsce w sali widowiskowej w podziemiach kościoła pw. św. Piotra Apostoła.

  W spotkaniu z osobami niepełnosprawnymi wzięli udział zaproszeni goście, m.in. starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas, wicestarosta Beata Smolec, przewodnicząca Rady Powiatu Zofia Kaczyńska,  przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Promocji Powiatu Marek Cimer, dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Wadowicach Maria Nitka, wizytator szkolnictwa specjalnego Joanna Karp, ks. prałat Tadeusz Kasperek, ks. dziekan Zbigniew Bizoń, ks. proboszcz Krzysztof Strzelichowski, ks. kanonik Henryk Młynarczyk, dyrektorzy szkół, placówek szkolnictwa specjalnego, przedstawiciele stowarzyszeń i fundacji,  pedagodzy, nauczyciele, opiekunowie osób niepełnosprawnych, rodzice. Spotkanie prowadziła dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Wadowicach Izabela Iwańska.

  W części wystąpili podopieczni wadowickiego Zespołu Szkół Specjalnych oraz dzieci z Przedszkola Publicznego nr 3 w Wadowicach. Rozstrzygnięty został także Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych. W tym roku miał on nieco inną formę, a mianowicie konkursu prac plastycznych. Na konkurs zgłoszono blisko 100 dzieł uczniów z różnych placówek szkolnictwa specjalnego, przedszkoli, oddziałów integracyjnych, szkół podstawowych z terenu powiatu wadowickiego.Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane