Wielkanoc2019pl

Przedświąteczne spotkanie w Tomicach

17 grudnia 2018 15:08:10

  Do tradycji gminy Tomice weszły coroczne przedświąteczne spotkania, które wprowadzają mieszkańców w nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Tak było również w tym roku.

  

Przedświąteczne spotkanie w Tomicach

  W niedzielne popołudnie 16 grudnia w sali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tomicach zorganizowany został Gminny Pokaz Potraw Wigilijnych. Organizatorami tego przedświątecznego spotkania był Ośrodek Kultury w Tomicach oraz sześć Kół Gospodyń Wiejskich, działających na terenie gminy Tomice.

  W wigilijnym spotkaniu uczestniczyli m.in.: senator RP Andrzej Pająk, poseł na sejm RP Marek Polak, wójt gminy Tomice Witold Grabowski, proboszcz parafii w Tomicach ks. Aleksander Kasprzyk, przewodniczący Rady Gminy w Tomicach Paweł Adamik wraz z radnymi Rady Gminy Tomice, kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Wadowicach Alicja Kolasa, sekretarz gminy Tomice Ryszard Góralczyk, sołtysi, dyrektorzy szkół: Anna Adamik i Józef Żegliński, Koła Gospodyń Wiejskich, strażacy oraz   przedstawiciele organizacji pozarządowych.

  Wszystkim uczestnikom wigilijnego spotkania świąteczne życzenia złożył wójt gminy Tomice Witold Grabowski.

  Część artystyczną rozpoczął spektakl „Stare Polskie Jasełka”, opowiadający w humorystycznych skeczach o przygotowaniach do świąt Bożego Narodzenia.

 

  Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję wysłuchać również występów artystycznych przygotowanych przez zespoły śpiewacze z terenu gminy Tomice. Przed publicznością zaprezentowały się: Zespół Śpiewaczy „Radoczanki”, Teatrzyk „Trele - Morele”, Zespół Śpiewaczy „Woźniczanki”, Zespół Śpiewaczy „wesołe Gosposie” z Witanowic, Galeria Artystyczna, Zespół Śpiewaczy „Biesiada”. Kolędowanie zakończono wspólnym śpiewaniem wszystkich Zespołów Śpiewaczych, które wykonały kolędę „Z narodzenia Pana”.

  Z kolei Dzieci mogły wziąć udział w prowadzonych przez pracowników Ośrodka Kultury warsztatach lukrowania pierników oraz malowania ozdób świątecznych.

  Ostatnim akcentem Gminnego Pokazu Potraw Regionalnych była degustacja potraw regionalnych, które tradycyjnie znajdują się na naszych wigilijnych stołach. A na przygotowanych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich stołach znalazły się m.in.: karp tradycyjny, dorsz na kwaśno, pstrąg w galarecie, rybki nadziewane, sałatka śledziowa, paszteciki, śledź pod pierzynką, kapusta z grochem, kompot z suszek oraz cała gama świątecznych wypieków z piernikami, sernikami i makowcami.Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane