Wielkanoc2019pl

Strażacy uratowali uwięzionego psa

5 stycznia 2019 23:08:44

  Strażacy z JRG Wadowice oraz OSP Lanckorona uratowali w Skawinkach uwięzionego psa. W noc sylwestrową pies uciekł z posesji wystraszony przez fajerwerki.

  

Strażacy uratowali uwięzionego psa

  3 stycznia 2019 roku do Stanowska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach wpłynęło zgłoszenie o psie uwięzionym w rurze kanalizacji burzowej w Skawinkach. Dyżurny operacyjny zadysponował na miejsce zdarzenia siły i środki Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Wadowicach oraz jeden zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w  Lanckoronie.

  Po przybyciu na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ratownicy usłyszeli skomlenie psa dobiegające z rury o średnicy 30 cm i długości około 25 metrów. Od właściciela zwierzęcia uzyskano informację, że pies zaginął w noc sylwestrową, uciekając w popłochu w czasie wystrzałów fajerwerków.

  Mimo trudności w określeniu dokładnej lokalizacji psa, wytypowano najbardziej prawdopodobne miejsce jego przebywania, w którym po odkopaniu fragmentu nawierzchni ziemnej wycięto otwór w rurze kanalizacyjnej.

  Miejsce wykonania otworu okazało się trafne - w odległości około 40 cm od otworu odnaleziono zziębniętego i wystraszonego, ale jednocześnie wyjątkowo spokojnego psa. Zwierzę po wyjęciu z przewodu kanalizacyjnego przekazano właścicielowi.
  

Źródło: KG PSP, foto: KP PSP Wadowice

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane