Wielkanoc2019pl

Prezydencka para w wadowickim Orszaku Trzech Króli

6 stycznia 2019 19:09:38

  Para Prezydencka wzięła udział w Orszaku Trzech Króli, który przemaszerował ulicami Wadowic.

  

Prezydencka para w wadowickim Orszaku Trzech Króli

  W niedzielę (6 stycznia) z okazji święta Objawienia Pańskiego odbył się uroczysty Orszak Trzech Króli, w którym udział wziął Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą oraz wicepremier Beata Szydło.

  Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. o godz. 12:00 w kościele św. Piotra. We Mszy Św. uczestniczyli zaproszeni goście i mieszkańcy Wadowic. Mszy Św. przewodniczył biskup Damian Muskus.

  Po Mszy Św. wszyscy zgromadzeni udali się w uroczystym orszaku na Plac Jana Pawła II, gdzie odbyła się dalsza część obchodów. W tym roku uroczysty orszak odbył się pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi”, które wyjątkowo wpisuje się w historię Wadowic i nawiązuje do osoby najwybitniejszego wadowiczanina – św. Jana Pawła II. Na rynku, pod pomnikiem papieża Para Prezydencka złożyła kwiaty.

   

  

  Na scenie wystąpiły dzieci i młodzież, które zaprezentowały krótki występ. Z kolei Trzej Królowie: Kacper, Melchior i Baltazar złożyli Jezusowi dary. Okolicznościowe przemówienie wygłosił burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, który podziękował wszystkim mieszkańcom za udział w obchodach, a prezydentowi za przyjęcie zaproszenia. Słowo do mieszkańców skierował również Andrzej Duda, który wyraził radość, że w takim wyjątkowym dniu może być w mieście papieskim.

 - Drodzy mieszkańcy Wadowic to my bardzo dziękujemy za to zaproszenie na tradycyjny Orszak Trzech Króli. Orszaki Trzech Króli w naszym kraju w coraz większej liczbie miast i miasteczek idą już od 10 lat. Można, więc śmiało powiedzieć, że jest to tradycja. Także tu w Wadowicach Orszak Trzech Króli idzie już od kilku lat. To, że jesteśmy tu w Wadowicach to jest rzeczywiście znamienne, bo przecież to jest miasto Karola Wojtyły, to jest miasto Świętego Ojca Jana Pawła II, miasto, które go wychowało, miasto, z którego wyszedł, miasto, które było jego kolebką, które ukształtowało Jego jako człowieka w rodzinie, we wspólnocie parafialnej, szkolnej. Wartości, które niósł w sobie i ze sobą przez całe swoje życie i to, że wtedy stojąc w Warszawie na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, wołając wtedy: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi” Oczywiście miał na myśli to co dzisiaj usłyszeliśmy na kazaniu z ust księdza biskupa, miał na myśli prawdziwy powrót wiary, głębokiej wiary do naszego społeczeństwa, miał na myśli to żeby dalej kształtowała się nasza świadomość i nasza tradycja, żebyśmy ją kultywowali – powiedział Prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości na wadowickim rynku.

  Z kolei żona prezydenta złożyła wszystkim mieszkańcom życzenia noworoczne, życząc wielu sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym, wszelkiej pomyślności, wiele dobra i dużo optymizmu na każdy dzień. –Życzymy wiary, która góry przenosi, nadziei, która nigdy nie gaśnie i wiele, wiele miłości, która pochodzi od Bożego Dziecięcia. Do Siego Roku!- życzyła mieszkańcom Agata Kornhauser-Duda.

  Po części oficjalnej obchodów Para Prezydencka witała się z mieszkańcami i składała życzenia noworoczne. Tegoroczny Orszak Trzech Króli, ze względu na obecność prezydenta i jego żony z pewnością zapisał się w historii Wadowic.Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane