Boisko „Sahara” ze sztuczną murawą… jest taki plan

31 stycznia 2019 06:07:54

  Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormantym wspólnie z radnym Rady Miejskiej Łukaszem Draganem spotkali  się  w Ministerstwie Sportu i Turystyki w Warszawie z Dyrektorem  Departamentu Infrastruktury Sportowej Marcinem Żyłowskim. Rozmawiano o możliwości uzyskania dotacji na przebudowę istniejącego pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej przy Alei Jana Pawła II, popularnie określanego jako „Sahara” z nawierzchni trawiastej na nawierzchnię ze sztucznej trawy.

   

Boisko „Sahara” ze sztuczną murawą… jest taki plan

  Gmina Kalwaria Zebrzydowska planuje  przystąpić do przebudowy istniejącego boiska do piłki nożnej z nawierzchni trawiastej na nawierzchnię ze sztucznej trawy.  Boisko to stanowi własność gminy i zlokalizowane jest w pobliżu centrum miasta Kalwarii Zebrzydowskiej.

  Przebudowa polegać będzie na wymianie nawierzchni wraz  z podbudową i drenażem, wykonaniem oświetlenia  i montażem piłkochwytów.

- Po dokonaniu przebudowy boiska będzie możliwość trenowania i rozgrywania meczów w okresie zimowym, co zachęci drużyny do przyjazdu na zgrupowania, znacznie zmniejszy się koszt utrzymania nawierzchni boiska, z uwagi na lokalizację boiska w pobliżu szkoły podstawowej i szkół średnich będzie możliwość korzystania z niego również przez uczniów w ramach prowadzonych zajęć szkolnych – argumentuje burmistrz miasta Augustyn Ormanty.

   

  Na  terenie miasta Kalwaria Zebrzydowska do szkół podstawowych i ponadpodstawowych uczęszcza około 1 300 dzieci i młodzieży, a na terenach wiejskich naszej gminy do szkół uczęszcza ok. 2 500 uczniów.   Natomiast na terenie gminy Kalwaria Zebrzydowska działa 10 piłkarskich klubów sportowych.                     

  Przebudowa istniejącego boiska przyczyni się do dalszego rozwoju sportu na terenie miasta i gminy Kalwarii Zebrzydowskiej oraz możliwości osiągania wyższych wyników sportowych. Natomiast w  najbliższych latach jednym priorytetów Gminy Kalwaria Zebrzydowska  jest systematyczna rozbudowa bazy sportowej. 

   

  Warto pamiętać, że Gmina Kalwaria Zebrzydowska z końcem ubiegłego roku otrzymała dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 2 mln 130 tys. zł z przeznaczeniem na budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Barwałdzie Górnym oraz boiska przy Szkole Podstawowej w Brodach. Przebudowę boiska przy Szkole Podstawowej w Zebrzydowicach i przy Szkole Podstawowej nr 6 w Leńczach.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane