Pożar na lanckorońskim rynku

8 lutego 2019 09:02:49

  W dolnej części lanckorońskiego rynku doszło do pożaru sklepu spożywczo-przemysłowego. 14 zastępów zawodowej i ochotniczych straży pożarnych bierze udział w akcji gaśniczej oraz w zabezpieczeniu sąsiadujących budynków drewnianych. Nie ma ofiar w ludziach.

  

Pożar na lanckorońskim rynku

  W piątek 8 lutego br. rano doszło do wybuchu pożaru w sklepie spożywczo-przemysłowym w centrum Lanckorony. Pożar wybuchł w budynku murowanym, w całości przeznaczonym na działalność handlową. Budynek usytuowany jest w dolnej części lanckorońskiego rynku, między drewnianym budynkiem Muzeum a również drewnianym budynkiem mieszkalnym z drugiej strony.

  Do akcji gaśniczej skierowanych zostało 14 strażackich zastępów, w tym 5 zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz 9 zastępów Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Lanckorona oraz z okolicznych miejscowości.

  Strażacy podjęli akcję gaśniczą ogarniętego płomieniami budynku handlowego oraz działania zabezpieczające przed przeniesieniem się ognia na sąsiadujące budynki drewniane.

  Jak poinformował rzecznik Komendanta Powiatowego PSP w Wadowicach mł. bryg. Krzysztof Cieciak, nie ma osób  poszkodowanych, natomiast trwa intensywna akcja dogaszania pożaru w samym budynku, który mimo, że jest murowany, to wewnątrz ma stropy drewniane.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane