Międzygminny II Konkurs o Żołnierzach Wyklętych

30 marca 2019 07:35:59

  W konkursowych zmaganiach razem z przedstawicielami szkół z terenu gminy Brzeźnica brali udział uczniowie z terenu gminy Tomice. Konkurs pod Patronatem Honorowym Wójta Gminy Brzeźnica Bogusława Antosa odbył się we wtorek 26 marca 2019 r. w Spichlerzu Książki w Brzeźnicy.

  

Międzygminny II Konkurs o Żołnierzach Wyklętych

  Do rywalizacji zgłosiło się 30 uczestników. Konkurs obejmował etap pisemny dla wszystkich i etap ustny dla 10 najlepszych, którzy zakwalifikowali się do finału. Nie było łatwo, stąd  kilka dogrywek, które wyłoniły zwycięzców. Ponadto po zsumowaniu punktów, uczniów reprezentujących daną szkołę, przyznano tytułu w kategorii: Najlepsza Szkoła Podstawowa. 

  Dzięki organizatorom i partnerom konkursu zgromadzono dużo nagród i upominków. Szczególnie dziękujemy za nagrody: Wojewódzkiej Komendzie Uzupełnień w Oświęcimiu, reprezentowanej przez majora Cezarego Pązika, Radzie Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Marcyporębie, Radzie Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Sosnowicach. Słowa podziękowania kierujemy do: Posła na Sejm RP Józefa Brynkusa, Wójta Gminy Brzeźnica Bogusława Antosa, dyrektora Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy Kazimierza Mostowika. Współpraca zaprocentowała i  każdy uczestnik wyszedł bogatszy o pamiątki i doświadczenia, a finaliści i laureaci otrzymali pakiety nagród. 

  Serdecznie dziękujemy dyrektorom szkół i nauczycielom historii za rozpropagowanie konkursu, motywowanie uczniów, za obecność. Idea konkursu będzie kontynuowana, a deklaruje to pomysłodawca konkursu nauczyciel historii Zenon Piotrowski z gminy Brzeźnica. Dziękujemy wszystkich za współpracę i zapraszamy na kolejne odsłony konkursu. 

   

FINALIŚCI MIĘDZYGMINNEGO II KONKURSU O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH W BRZEŹNICY:
Krzysztof Antos -ZSP w Brzeźnicy

Roksana Bajda – SP w Paszkówce
Beata Drabczyk – SP w Radoczy
Malwina Harnik – SP w Radoczy
Julia Medoń – SP w Marcyporębie
Tomasz Mozgała – ZS w Łączanach
Karolina Zaleńska – SP w Sosnowicach
Zuzanna Pawlik – ZSP w Tomicach
Wiktoria Prażmowska – SP w Paszkówce
Anna Prochownik – ZS w Łączanach

LAUREACI  MIĘDZYGMINNEGO II KONKURSU O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH W BRZEŹNICY:
I MIEJSCE – Zuzanna Pawlik ZSP w Tomicach
II MIEJSCE – Krzysztof Antos ZSP w Brzeźnicy
III MIEJSCE – Tomasz Mozgała ZS w Łączanach

NAJLEPSZA SZKOŁA PODSTAWOWA W MIĘDZYGMINNYM II KONKURSIE O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH W BRZEŹNICY:
Zespół Szkół im. Janusza Korczaka w Łączanach.

GRATULACJE!

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane