Sędzia Anna Maria Wesołowska w Tischnerze

8 kwietnia 2019 11:04:47

"Branie udziału w rozprawie stanowi nie tylko lekcję prawa, ale również lekcję życia"

Anna Maria Wesołowska

  

Sędzia Anna Maria Wesołowska w Tischnerze

  Wielu uczniów było zaskoczonych, kiedy okazało się, że odwiedzająca naszą szkołę 2 kwietnia br. Anna Maria Wesołowska nie jest aktorką znaną szerokiej publiczności z programu „Sędzia Anna Maria Wesołowska”, a prawdziwym sędzią orzekającym na sali sądowej od 1982 roku.

  Podczas spotkania ze społecznością szkolną pragnęła przede wszystkim uświadomić, jak ważna jest edukacja i świadomość prawna wśród młodych ludzi, którzy często nie znając konsekwencji swoich czynów popadają w konflikt z prawem. Brak zasad, obserwowane współcześnie zjawisko zacierania się granicy między dobrem, a złem jest przyczyną wstępowania na drogę przestępstwa.

 

  Pani Sędzia zachęcała do konkretnych działań, do tego, by stworzyć w szkole kącik prawny, gdzie można zamieścić ważne z punktu widzenia prawa treści, które budziłyby w młodych ludziach świadomość prawną, gdzie uczylibyśmy siebie nawzajem. Zachęcała, by podjąć trud walki o normalność, o lepszy świat zaczynając od najbliższego otoczenia i od najprostszych spraw.

  Podczas spotkania panowała bardzo przyjazna atmosfera, toteż uczniowie zadawali liczne pytania, a niektórzy mogli nawet założyć sędziowską togę.

  Oby ta lekcja uświadomiła uczniom, gdzie zaczyna się ich odpowiedzialność za swoje czyny i zachęciła do poznawania podstawowych przepisów prawnych, z których będą chcieli i umieli korzystać.

Na koniec można było otrzymać autograf oraz zrobić sobie zdjęcie.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane