Katyń Smoleńsk Pamiętamy

10 kwietnia 2019 14:26:28

  W Wadowicach oddano hołd pomordowanym przez sowietów Polakom w Katyniu i innych obozach jenieckich oraz ofiarom katastrofy smoleńskiej.

  

Katyń Smoleńsk Pamiętamy

  Rankiem, 10 kwietnia br. przedstawiciele kombatantów, władz samorządowych gminy Wadowice, Powiatu Wadowickiego, Solidarności, młodzież z CKZiU nr 1 w Wadowicach oraz strażacy oddali hołd pomordowanym 79 lat temu przez sowietów Polakom w obozach jenieckich oraz ofiarom katastrofy lotniczej nad Smoleńskiem sprzed 9 lat.

  W uroczystościach, które miały miejsce na Placu Solidarności w Wadowicach, uczestniczyli m.in. starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas, przewodnicząca Rady Powiatu w Wadowicach Zofia Kaczyńska, burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, przewodniczący Rady Miejskiej w Wadowicach Piotr Hajnosz, radny Małopolskiego Sejmiku Wojewódzkiego Filip Kaczyński, radni Rady Powiatu w Wadowicach, radni rady Miejskiej w Wadowicach.

- Dziś oddajemy hołd tym, którzy 79 lat temu zginęli z rozkazu Józefa Stalina. Zostali zamordowani dlatego, iż mimo, że Polska na kilka lat zniknęła z map Europy, to mieli tą Polskę w sercu. Nosili w sercach ten depozyt patriotyzmu, który był powodem do wydania straszliwego zdradzieckiego rozkazu - napisał na swym fanpage’u  burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

 

  Podczas uroczystości delegacje złożyły wiązanki kwiatów oraz zapalono znicze u stóp Pomnika Katyńskiego.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane