Spotkanie Miast Partnerskich w Wadowicach

18 maja 2019 21:53:52

  W obchodach 99. rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II Wielkiego w jego rodzinnym mieście wzięli udział przedstawiciele miast partnerskich gminy Wadowice.

  

Spotkanie Miast Partnerskich w Wadowicach

  W uroczystej sesji Rady Miejskiej w Wadowicach, zwołanej w 99. rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II Wielkiego, w drugiej części udział wzięli przedstawiciele miast partnerskich gminy Wadowice. Do papieskiego grody przyjechały delegacje samorządów: Canale d’Agordo z Włoch, Marklt z Niemiec, Sona z Włoch, oraz Pietrelcina również z Włoch.

 W spotkaniu z wadowickimi samorządowcami uczestniczyła również delegacja portugalskiej gminy Ourem, w której leży Fatima. Władze samorządowe gminy Wadowice skierowały do burmistrza Ourem Luisa Miguela Albuquerque list intencyjny dotyczący nawiązania współpracy gminy Wadowice z gminą Qurem.

- Przekonani o ogromnej roli pielgrzymowania oraz turystyki religijnej dla rozwoju i integracji naszych społeczności, a także pragnąc podkreślić znaczenie dzielenia się naszą tożsamością kulturowa, my Burmistrz Wadowic oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Wadowicach - podpisujemy niniejszy list intencyjny, którego celem jest nawiązanie współprac z gminą Ourem - czytamy w Liście Intencyjnym, podpisanym przez burmistrza Bartosza Kalińskiego oraz przewodniczącego Rady Miejskiej Piotra Hajnosza.  Delegacje zaprzyjaźnionych miast wzięły również udział w uroczystych obchodach 99. rocznicy urodzin Św. Jana Pawła II Wielkiego, jakie zorganizowano na wadowickim rynku.

 

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane