Biesiada na wadowickim rynku

19 maja 2019 20:59:26

  Panie ze Stowarzyszeń i Kół Gospodyń Wiejskich po raz kolejny zaprezentowały swoje kulinarne możliwości podczas Biesiady Wadowickiej.

  

Biesiada na wadowickim rynku

  W ramach obchodów 99. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II  Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Wadoviana” wraz z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, która świętowała jubileusz 25-lecia działalności, zorganizowały Biesiadę Wadowicką.

  Na wadowickim rynku  można było  skosztować przepysznych, tradycyjnych potraw przygotowanych przez Stowarzyszenia i Koła Gospodyń Wiejskich z terenu LGD „Wadoviana”: Stowarzyszenie Rozwoju Wsi "Pod Jaroszowicką Górą", Stowarzyszenie na rzecz rozwoju sołectwa Jaroszowice-Zbywaczówka, Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich Andrychów, KGW Wysoka, KGW Zarąbianki Klecza Górna, KGW Stanisław Górny, KGW Chocznia oraz z powiatu wadowickiego: KGW Tomice, KGW Radocza, KGW Spytkowice, KGW Brzeźnica, KGW Wieprz.

  Podczas uroczystości swój z okazji swojego jubileuszu Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przygotowała dla publiczności okazały tort.

  W trakcie trwania biesiady przeprowadzono konkurs  na „Najlepszy wypiek drożdżowy”. Panie z KGW oraz ze Stowarzyszeń zaprezentowały swoje najlepsze ciasta i pieczywa, które mieli okazję oceniać mieszkańcy ora goście uczestniczący w uroczystych obchodach urodzin Świętego Jana Pawła II.

  Po degustacji i godzinnym głosowaniu, prezes Lokalnej Grupy Działania "Wadoviana" Dorota Balak ogłosiła wyniki głosowania. I miejsce zdobyły Gospodynie z KGW Wieprz za ciasto drożdżowe z niespodzianką, II miejsce mieszkańcy przyznali Gospodyniom z  SGW Andrychów za ciasto drożdżowe truskawkowe z pianką. Natomiast III miejsce zajęły Gospodynie z KGW Radocza za zawijaniec drożdżowy z ziemniakami. Przyznano również dwa wyróżnienia dla Gospodyń KGW z Kleczy i KGW z Choczni.Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane