Będzie Środowiskowy Dom Samopomocy w Kalwarii

28 maja 2019 11:16:09

  Jak informuje Radny Marcin Zadora wieloletnie starania rodziców osób niepełnosprawnych  spotkały się z odpowiedzią rządu. Dzięki decyzji Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Gmina Kalwaria Zebrzydowska otrzyma fundusze w wysokości miliona złotych na wybudowanie Środowiskowego Domu Samopomocy z rezerwy celowej na finansowanie zadań związanych z rozwojem sieci ośrodków wsparcia dla osób z zaburzeniem  psychicznymi.

  

Będzie Środowiskowy Dom Samopomocy w Kalwarii

  RODZICE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH OFICJALNYM PISMEM DO RADY MIEJSKIEJ  MIASTA KALWARIA ZEBRZYDOWSKA W SPRAWIE BUDOWY OŚRODKA WYSTĄPILI W 24.06.2017 r. ZEBRANO POD NIM KILKASET PODPISÓW OSÓB POPIERAJĄCYCH. Po 1,5 roku od złożenia wniosku wystąpiono do Ministerstwa o dotację.

  Opracowano koncepcję powstania ośrodka dla 30 osób. Ośrodek miał być zlokalizowany koło ośrodka zdrowia w Kalwarii Zebrzydowskiej  na al Jana Pawła II. 

  Za pośrednictwem wojewody małopolskiego w grudniu 2018 r, wystąpiono do Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej  o przyznanie dotacji na utworzenie nowego ŚDS na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej. 

  Cieszy fakt że to kolejna pozytywna decyzja rządu dotycząca osób niepełnosprawnych. Po obietnicy którą złożył Premier Mateusz Morawiecki dotyczącej 500 dla każdego dorosłego z znaczną niepełnosprawnością. Przyszedł czas na realizację  pomocy również w Kalwarii Zebrzydowskiej i budowy długo oczekiwanego ośrodka.

- To też kolejna dotacja dla Gminy Kalwaria Zebrzydowska po sporcie i drogach przyszedł czas na pomoc osobom najsłabszym. Dotacja z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na Środowiskowy Dom Samopomocy pokrywa 100% planowanych na ten rok środków inwestycyjnych. Chciałbym w tym miejscu podziękować Pani Premier Beacie Szydło, Poseł Ewie Filipiak oraz wicewojewodzie Zbigniewowi Starcowi. Ich pomoc w tej sprawie jest nie do przecenienia. Wspólnie - samorząd i rząd mogą uczynić wiele dobrego i dokonywać zmian na Plus, zmian na które od lat czekają mieszkańcy. Pieniądze na ŚDS są kolejną, widoczną realizacją obietnic Prawa i Sprawiedliwości, które wychodzą naprzeciw naszym lokalnym potrzebom - mówi Marcin Zadora radny Rady Miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

Pieniądze należy wydatkować w tym roku, gdyż inaczej będą musiały zostać zwrócone. Urząd Miasta Kalwaria Zebrzydowska powinien jednak sobie z tym poradzić.

 

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane