Dzieci otwarły Park Miejski w Wadowicach

1 czerwca 2019 17:00:44

  Dzieciaki dokonały spontanicznego otwarcia zrewitalizowanego Parku Miejskiego w Wadowicach. Wydarzenie to wpisało się w wadowickie obchody Dnia Dziecka.

   

Dzieci otwarły Park Miejski w Wadowicach

  Po południu 1 czerwca br. nastąpiło oficjalne oddanie do użytku zrewitalizowanego Parku Miejskiego w Wadowicach. Radosnego otwarcia Parku dokonały dzieciaki uczestniczące w zorganizowanym przez wadowicki magistrat Dniu Dziecka.

  Rewitalizacja Parku Miejskiego w Wadowicach przeprowadzona została przez wadowicki samorząd w ramach realizacji projektu „Wrota Beskidu Małego”. Park wygląda pięknie. Na terenie parku powstały m.in. nowe place zabaw i rekreacji, ścianka wspinaczkowa, urządzenia siłowni pod chmurką, urządzenia interakcyjne oraz miejsca do spokojnego wypoczynku, z którego mogą korzystać również seniorzy. A strefa dzika pozostała dzika...

  Koszt inwestycji wyniósł około 10 mln zł, z czego blisko 3,5 mln zł, to dotacja z PROW. Modernizację przeprowadziła firma Krisbud z Trzebini. Odnowiono Kopiec Adama Mickiewicza, oraz parkowe altanki, przebudowano muszlę koncertową, jest nowa widownia, a kort tenisowy zyskał budynek socjalny. Dodatkowo budynek starej Harcówki zyskał nowe, przeszklone pomieszczenie, a nowa kostka zastąpiła zdewastowany asfalt na parkowych alejkach.

  W oficjalnym otwarciu Parku Miejskiego uczestniczyły władze miasta: bumristrz Bartosz Kaliński, przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Hajnosz oraz wiceprzewodniczaca Rady Miejskiej Maria Zadora.

  Wadowicki Park Miejski został założony przez Towarzystwo Upiększania Miasta Wadowic i Okolicy w 1912 roku. Powstał w południowej, górnej części miasta, na terenach wykupionych przez Radę Miasta, na tzw. "Górnicy".

  Oficjalne otwarcie Parku Miejskiego połączono z wadowickimi obchodami dnia Dziecka. Organizatorzy przygotowali dla dzieciaków szereg atrakcji. Na scenie odnowionej muszli koncertowej wystąpił m.in. Teatr Nasz z Kleczy Dolnej z musicalem „Perfekcyjna Niania”. Odbył się również koncert bajkowe Melodie.

  Przeprowadzono konkurs na najlepszą kremówkę. W konkursie zmierzyły się: Galicjanka Wadowice, Chwila Rozkoszy oraz Carmello wspólnie z cukiernią Kokosek.

  W trakcie obchodów Dnia Dziecka wręczono Certyfikaty Wadowickiego Miejsca Przyjaznego Rodzinie oraz wyróżnienia z programu „Wadowice Przyjazne Rodzinie”

  W programie umieszczono też Hity z satelity oraz cieszący się popularnością pokaz iluzjonisty. Wieczorem nastąpi rozstrzygniecie konkursu o rower oraz rozdanie nagród.Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane