Bajkolandia w Andrychowie

2 czerwca 2019 17:00:41

  W niedzielę (2 czerwca) w Andrychowie odbyła się kolejna edycja Bajkolandii. Był to dzień, w którym władzę w mieście symbolicznie przejęły dzieci.

  

Bajkolandia w Andrychowie

  Impreza rozpoczęła się barwnym korowodem, na czele z Orkiestrą Dętą Andropol, która wspólnie z dziećmi przemaszerowała przez Park Miejski, gdzie "nowa dziecięca burmistrz" wraz z zastępcami przecięła wstęgę i oficjalnie otworzyła Bajkolandię 2019.

  W tym roku zaszczytu bycia burmistrzem podczas Bajkolandii dostąpiła Daria Smaza - uczennica klasy 5a z SP w Brzezince Dolnej. Jej zastępcami zostały Natalia Mieszczak z SP nr 4 w Andrychowie oraz Dominika Magiera również z SP w Brzezince Dolnej. Dziewczynki są laureatkami konkursu plastyczno - literackiego pt. "Andrychów - moja mała zielona Ojczyzna". Symboliczny klucz do miasta dziewczynom przekazał burmistrz Andrychowa Tomasz Żak.

  Podczas imprezy wręczono voucher dla Akademii Piłkarskiej Progress Andrychów, która wygrała Turniej Andrychów Junior Cup 2019. Młodzi piłkarze wyjadą na Międzynarodowy Turniej Piłkarski do Tukums na Łotwie - miasta partnerskiego gminy Andrychów.

  Przez całe popołudnie na dzieci czekał szereg zabaw organizowanych przez przedszkola, stowarzyszenia i inne instytucje. Wystąpił także zespół muzyczny NIE MA SPRAWY. Na scenie zaprezentowały się również dzieci i młodzież ze szkół, przedszkoli i grup działających przy Domach Kultury z gminy Andrychów

  Finałem Bajkolandii był koncert zespołu MUSLE i bicie rekordu w śpiewaniu słynnego "Baby Shark". Na koniec ogłoszono również finalistę konkursu "Mini Master Chef".

  Imprezę zorgnizowano pod patronatem medialnym m.in. portalu internetowego powiatlive.pl oraz miesięcznika Wiadomości Powiatowe.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane