Stowarzyszenie WIO zaprasza na III Piknik Organizacji Pozarządowych w Wadowicach

8 czerwca 2019 23:18:11

  15 czerwca 2019r. na Bulwarach nad Skawą odbędzie się III edycja Pikniku Organizacji Pozarządowych ,,Silni dzięki współpracy” pod patronatem burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego.

  

Stowarzyszenie WIO zaprasza na III Piknik Organizacji Pozarządowych w Wadowicach

  Piknik rozpocznie się o godz. 14:00. Już po raz trzeci podczas święta organizacji pozarządowych  zaprezentują się różne stowarzyszenia, fundacje, kluby, koła i grupy nieformalne z terenu Gminy Wadowice, lecz nie tylko! Wśród naszych wystawców mamy również organizacje o wojewódzkim- BIS z Krakowa i ogólnopolskim zasięgu- np. Greenpeace.

  Podczas całego Pikniku tradycyjnie będzie działał Bufet u Tadzia z grillem, zimnymi i gorącymi napojami, lodami, przekąskami i piwem.

  Przyjadą do nas również znakomici kucharze z Małopolskiego Stowarzyszenia Kucharzy i Cukierników i będą dla nas gotować coś pysznego.

   

  Każda organizacja przygotowała atrakcje dla zwiedzających: występy, warsztaty dla dużych i małych, pokazy, wystawy, różne konkursy. Po raz drugi też na scenie zobaczymy i usłyszymy ciekawe Stand-upy (mowy motywacyjne). Nie będziemy zdradzać kto tym razem się pojawi, ale warto być od początku do końca imprezy!

  Dla odwiedzających organizatorzy przygotowali ciekawy konkurs „Quest wiedzy o lokalnych stowarzyszeniach”- Główną nagrodą jest rower przekazany przez firmę WSB Michał Guzdek oraz Szkołę Języków Obcych Easy English Anna Lasek.

  Podczas Pikniku odbędzie się również ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursie dla organizacji na ,,Najlepsze działanie w zakresie współpracy międzypokoleniowej lub aktywizacji społecznej” .  Natomiast Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania ,,Wadoviana” rozstrzygnie Konkurs na najciekawszy eksponat do ,,Muzeum wsi” oraz poprowadzi warsztaty cukiernicze dla dzieci. W czasie Pikniku będzie działał również Punkt informacyjny – Jak pozyskać dofinansowanie ze środków unijnych za pośrednictwem LGD ,,Wadoviana”.

   

  Po raz pierwszy będziemy gościć Klub szachowy TKKF Leskowiec Wieża Wadowice – przygotowali dla Was konkurs w rozwiązywaniu zadań szachowych, quiz o tematyce szachowej, pokaz ,,gry na ślepo”, turniej szachowy oraz grę z mistrzem Wadowic!

   

  Również niezwykle różnorodna jest oferta giganta wśród stowarzyszeń – Greenpeace Krakowska Grupa Lokalna. Co przygotowali dla Was?  Stoiska tematyczne I – kryzys klimatyczny, II – Plastik , warsztaty (malowania bannerów i informacyjno-manualny OZ z mini instalacją fotowoltaiczną, robienia woskowijek, naturalnych kosmetyków i domowej chemii, robienia wiatraczków dla najmłodszych), film o Arktyce, kolorowanki i malowanie buzi. Wegański poczęstunek.

  

  Nowością w ofercie będzie obecność i możliwość konsultacji z rzecznikiem praw ucznia w namiocie Młodzieżowej Rada Miasta. Z kolei Rada Kobiet Gminy Wadowice zaprasza do siebie na  pogaduszki  na temat potrzeb kobiet w naszym mieście, sugestie dot. dalszych działań, a dzieci na warsztaty plastyczne i animacje.

  Pozostali uczestnicy Pikniku to :  Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Tomickiej/ Kajaki na Skawie, Towarzystwo Miłośników Ziemi Wadowickiej, AGRADO , Stowarzyszenie ,,DAĆ SZANSĘ” , Stadnina koni ,,Jowisz”,  Rada Seniorów Miasta Wadowice, Stowarzyszenie Artyści Doliny Karpia (Art Do Ka),  Wadowicka Izba Gospodarcza,  Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych z Krakowa,  Stowarzyszenie Rozwoju Wsi pod Jaroszowicką Górą,  Cierchenia, Wadowicki klub sportowy Seido Karate, SKOK Stefczyka, ZHP,  OSP Jaroszowice, Komenda Policji Wadowice, Ciuchcia turystyczna Mini zoo ,,KUCYK”, Koła Gospodyń Wiejskich, ,,Ale babki” Uniwersytet Trzeciego Wieku.

   

  Organizator III Pikniku Organizacji Pozarządowych Stowarzyszenie WIO składa serdeczne podziękowanie dla wszystkich partnerów tego przedsięwzięcia, a zwłaszcza dla wieloletnich partnerów:  Bank Millenium oddział Wadowice, ZPC Skawa Wadowice, Skok Stefczyka Wadowice, Maspex, Piekarnia u Zgudy.

   

Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Wadowice.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane