Tego nie znajdziesz w internecie...

14 czerwca 2019 11:27:43

  W czerwcowym wydaniu Wiadomości Powiatowych redakcja przypomniała historyczne wydarzenia sprzed 40-, 30- i 20-tu lat. Przeżyjmy to jeszcze raz...

  

Tego nie znajdziesz w internecie...

  W czerwcowym wydaniu Wiadomości Powiatowych zbiegły się jubileuszowe relacje z historycznych wydarzeń.

  

  W artykule „I tak się zaczęło” redakcja przypomniała wydarzenia sprzed 30 lat, publikując oryginalny tekst z pierwszego numeru Gazety Ziemi Wadowickiej, opisujący przygotowania i przeprowadzenie wyborów 4 czerwca 1989 roku na terenie Ziemi Wadowickiej.

   

  Czerwiec, to również pielgrzymki Jana Pawła II do naszego kraju. Nie mogło więc zabraknąć relacji z pierwszej, historycznej wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II przed 40-toma laty do Kalwarii Zebrzydowskiej oraz do Wadowic.

  Jest również przypomnienie wyjątkowej dla wadowiczan III Pielgrzymki Jana Pawła II do Wadowic przed 20-tu laty przypomniana w artykule pochodzącym z pierwszego numeru Wiadomości Powiatowych oraz wyjątkowe wspomnienia po 20 latach ks. infułata Jakuba Gila, ówczesnego proboszcza wadowickiej parafii, o przygotowaniach do przyjęcia papieża rodaka i przeżyciach związanych z nadejściem Jego wizyty w rodzinnym mieście.

   

  Rocznicę 20-lecia świętuje również samorząd Powiatu Wadowickiego. Wiadomości Powiatowe przygotowały na tę okazję w czerwcowym numerze relację z pierwszej sesji Rady Powiatu wadowickiego, liczącej wówczas 50 radnych. Kto był wówczas radnym? Kto przewodniczył Radzie Powiatu, a kto został starostą?

   

  Dzięki uprzejmości instytucji i osób prywatnych artykuły opatrzone są też historycznymi zdjęciami...

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Ostanio dodane