Parowozem przez Szlak Papieski

29 czerwca 2019 16:21:46

  Duże zainteresowanie wśród mieszkańców wzbudziło na dworcach kolejowych w Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowicach pojawienie się pociągu retro.

  

Parowozem przez Szlak Papieski

     Pociąg retro dotarł w sobotnie południe do Kalwarii Zebrzydowskiej, a następnie Kolejowym Szlakiem Papieskim przyjechał do Wadowic. Atrakcyjna przejażdżka historycznym taborem, prowadzonym przez parowóz z ubiegłego wieku, przyciągnęła sporo mieszkańców, zarówno na dworcu w Kalwarii Zebrzydowskiej, jak również w Wadowicach.

     Pociąg retro przyjechał ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce, a na trasie Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona - Wadowice wykonał dodatkowy, ogólnodostępny kurs. Chętnych nie brakowało.

   

W programie dla uczestników przejazdu organizatorzy zaplanowali:

- podróż Kolejowym Szlakiem Papieskim.

- pikniki promocyjne podczas postojów pociągu na stacji Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona i Wadowice, połączone z prezentacją atrakcji turystycznych tych miejscowości

- zwiedzanie z przewodnikami Wadowic – rodzinnego miasta św. Jana Pawła II

- udział zespołu artystycznego podczas przejazdu pociągu

- regionalny poczęstunek dla każdego uczestnika przejazdu w ramach biletu

- możliwość skorzystania z oferty wagonu barowego – retro

- konkursy z nagrodami, upominki, przygotowane przez partnerów projektu

- dłuższe postoje pociągu na stacjach: Sucha Beskidzka Zamek, Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona

     Projekt realizowany został  w oparciu o zasoby Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce oraz najpiękniejsze trasy kolejowe Małopolski, ze szczególnym uwzględnieniem odcinka dawnej Galicyjskiej Kolei Transwersalnej przebiegającym na terenie Województwa Małopolskiego.Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane