Otwarto Centrum Rekreacyjne w Radoczy

30 czerwca 2019 07:51:36

  Na ten dzień mieszkańcy Radoczy, zwłaszcza ci najmłodsi, czekali z niecierpliwością. W środę (26.06), po blisko dwóch miesiącach prac budowlanych, uroczyście zostało otwarte centrum rekreacyjne.

  

Otwarto Centrum Rekreacyjne w Radoczy

  Po poświęceniu nowego placu przez ks. proboszcza Janusza Sołtysa, dzieci w towarzystwie Wójta Gminy Tomice Witolda Grabowskiego, Radnego Sejmiku Województwa Małopolskiego Filipa Kaczyńskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Tomice Pawła Adamika, Sołtysa wsi Radocza Władysława Hajosta oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Radoczy Anny Adamik dokonały symbolicznego przecięcia wstęgi.

  Tym samym radoczanie zyskali w samym centrum wsi przepiękne miejsce – miejsce spotkań, miejsce zabaw, miejsce wypoczynku i miejsce relaksu. Wykonane zostały bowiem: siłownia zewnętrzna otwarta złożona z czterech zestawów podwójnych, plac zabaw, na którym znalazły się urządzenia zabawowe, ścieżka edukacyjna „ścieżka drogowa – mini miasteczko ruchu drogowego, mała architektura, w skład której weszły: 3 altany w postaci domków handlowych drewnianych o wymiarach 2x3m, scena letnia wraz ze schodami i barierką oraz z widownią amfiteatru wykonaną w formie trzech ciągów siedzisk w formie łuków.

  Dodatkowo strefa rekreacyjna wyposażona została w tablicę informacyjną połączoną ze stojakiem rowerowym i ławką bez oparcia, ławki parkowe bez oparcia, ławki z oparciem połączone z elementami rekreacji dla osób starszych typu Active Senior tj. zestaw podwójny ławka z młynkiem i zestaw podwójny ławka z rowerkiem, ławki z siedziskiem i oparciem drewnianym, kosze na śmieci z nakrywką, tablice informacyjne z regulaminem dla siłowni i placu zabaw oraz dwie ozdobne pergole, pod którymi znalazły się ławki z oparciem oraz dwa zestawy do gier (stół do szachów oraz dwa siedziska). Całość od strony potoku „Radoczanka” zabezpieczono ogrodzeniem wewnętrznym panelowym. W ramach II etapu inwestycji zostały wykonane również nasadzenie roślinności.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane