Powiało w powiecie

1 lipca 2019 21:45:34

  Sprawdzają się ostrzeżenia synoptyków i służb zarządzania kryzysowego. Dosyć mocno powiało na terenie powiatu wadowickiego, najwięcej zdarzeń dotyczy powalonych drzew i połamanych konarów.

  

  

Powiało w powiecie

  Potężny front atmosferyczny przeszedł przez teren powiatu Wadowickiego. W poniedziałek 1 lipca br. wieczorem strażacy zawodowi i ochotnicy mieli pełne ręce roboty przy usuwaniu skutków wichury.

  Są połamane drzewa, między innymi w Przytkowicach, Gorzeniu, Woźnikach (jedno drzewo na drodze, drugie przy cmentarzu), Kalwarii Zebrzydowskiej, Izdebniku, Zebrzydowicach, Leńczach, w Bachowicach (drzewo na jezdni). W Kalwarii Zebrzydowskiej przy ul. Rólki wichura zerwała pół dachu.

  Strażacy gasili również pożary w Łękawicy, Ryczowie i Stanisławiu Dolnym, w Babicy (pożar zagajnika), w Barwałdzie (pożar lasu).

(fot. Archiwum pl)  

  Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Wadowicach informuje, że od godz. 16.00 dnia 01.07.2019 do godz. 3.00 dnia 02.07.2019 r. na terenie województwa małopolskiego zgodnie z prognozami IMGW prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 40 mm oraz porywami wiatru do 100 km/h, lokalnie do 115 km/h. Miejscami wystąpi duży grad, istnieje również ryzyko lokalnego wystąpienia trąb powietrznych (prognoza IMGW- PIB Kraków).    

  Możliwe skutki: Połamane konary drzew, zerwane linie energetyczne, przerwy w dostawach energii elektrycznej i innych mediów, utrudnienia komunikacyjne. 

 Należy pamiętać, że jeżeli zostaniemy zaskoczeni przez burzę poza domem najlepiej jest schować się w jakimś budynku. W mieszkaniu trzeba zabezpieczyć okna i usunąć wszystkie przedmioty z balkonów i parapetów. Starajmy się też unikać parkowania samochodów pod drzewami.

  Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Tagi

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane