Biblioteka stawia na sztukę!

10 lipca 2019 14:22:24

  W wakacje nuda się nie uda! A przynajmniej nie grozi nam ona w Wadowickiej Bibliotece, która przez wakacje stawia na sztukę… i to jaką!

  

Biblioteka stawia na sztukę!

  W czwartek 4 lipca Wadowicka Biblioteka Publiczna na kilka godzin przeistoczyła się w centrum animacji filmowych, a wszystko to za sprawą wyjątkowych, filmowych warsztatów dla dzieci zorganizowanych przez Fundację Promocji Kultury Artystycznej, Filmowej i Audiowizualnej Etiuda&Anima w Krakowie.

  Podczas kilkugodzinnych zajęć dzieci tworzyły animację filmową do opowiadania Janiny Porazińskiej „O dwunastu miesiącach”. Każda grupa miała za zadanie wymyślić historię, rozgrywającą się w wybranej porze roku, a następnie przenieść ją na ekran w formie animacji. Jak się okazało, nie było to wcale proste zadanie! Młodzi animatorzy musieli wykazać się cierpliwością, zaangażowaniem, precyzją i skrupulatnością. Mimo to poradzili sobie z tym wyzwaniem znakomicie!

  Na zakończenie zajęć młodzi ludzie mogli obejrzeć inne animacje przygotowane przez swoich rówieśników z Polski, a także bajki zaanimowane w najróżniejszych technikach. Oczywiście nie mogło też zabraknąć prezentacji własnych dzieł, które na zakończenie warsztatów zademonstrowano, przybyłym po pociechy rodzicom (póki co, tylko w roboczej wersji).

  Zmontowane filmy warsztatowe będzie można obejrzeć na wielkim ekranie podczas 26. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda&Anima w Krakowie oraz na bibliotecznym fanpage’u biblioteki (www.facebook.com/WadowickaBibliotekaPubliczna)

    

  Wadowicka Biblioteka Publiczna przypomina również o trwających w lipcu warsztatach teatralnych przeznaczonych dla dzieci w wieku 9-13 lat. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek o godz. 11.00. Na warsztaty obowiązują zapisy (33 823 46 18).

  Warto również podkreślić, że w okresie wakacyjnym Wadowicka Biblioteka Publiczna będzie czynna również w soboty, w godzinach 8:00-14:00 (z wyjątkiem Czytelni).

 

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane