Dzień sołectwa Miejsce

16 lipca 2019 11:45:44

  W ubiegłą sobotę 13.07.2019 roku w Miejscu (gm. Spytkowice), odbył się „Dzień sołectwa Miejsce”. Było to pierwsze tego typu wydarzenie od wielu lat w tej miejscowości, więc społeczność bardzo mocno oczekiwało tego typu imprezy.

  

Dzień sołectwa Miejsce

  Organizatorów było kilku, jednak ewidentnie widać, że zmiana na stanowisku sołtysa w Miejscu doprowadziła do organizacji takich wydarzeń oraz jego prężne działanie dodało impulsu i życia tej wiosce.

- Drodzy Państwo, chciałbym, aby tak jak dzisiaj – wraz z Radą Sołecką, Przewodniczącą Rady Rodziców, Kołem Gospodyń Wiejskich oraz Ochotniczą Strażą Pożarną stworzyć swoistego rodzaju tradycję oraz rok rocznie obchodzić „Dzień sołectwa Miejsce” - mówił sołtys Mateusz Przejczowski.

  Choć pogoda przez cały dzień była niepewna, to w kulminacyjnych punktach imprezy, nad Miejscem świeciło słońce. Rozegrany został mecz o medale sołtysa, który budził wiele emocji, a brali w nim udział ojcowie oraz synowie. Ostatecznie po zaciętym boju zwycięstwo uzyskała drużyna ojców, która wygrała wynikiem 5-3.

  Nad najmniejszymi dziećmi czuwali animatorzy, czekały na nich również dmuchańce, przejażdżka wozem strażackim oraz zwiedzanie ambulansu.

  Każdy uczestnik pikniku znalazł coś ciekawego dla siebie i miło spędził czas z rodziną na świeżym powietrzu.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane