Polski gen wolności w Wadowicach

24 lipca 2019 21:53:16

  Na Placu Jana Pawła II w Wadowicach otwarto plenerową wystawę „Polski gen wolności. 150 lat walk o niepodległość (1768-1918)”. Przepiękna, a zarazem mające swój walor edukacyjny wystawa cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców.

  

Polski gen wolności w Wadowicach

  W środę, 24 lipca 2019 roku na wadowickim rynku została otwarta bardzo interesująca, przygotowana przez  Instytutu Pamięci Narodowej wystawa plenerowa „Polski gen wolności. 150 lat walk o niepodległość (1768-1918)”.

  W oficjalnym otwarciu wystawy uczestniczyli m.in. zastępca dyrektora krakowskiego oddziału Cecylia Radoń oraz naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej Michał Masłowski, radny Małopolskiego Sejmiku Wojewódzkiego Filip Kaczyński, przewodnicząca Rady Powiatu Wadowickiego Zofia Kaczyńska, członek Zarządu Powiatu Wadowickiego Marek Ciepły, przewodniczący Rady Miejskiej w Wadowicach Piotr Hajnosz, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Wadowicach Maria Zadora, radny Rady Miejskiej w Wadowicach Franciszek Lempart. Burmistrza Wadowic reprezentował dyrektor kancelarii Bartłomiej Tkacz.

  Na wystawie zaprezentowane zostały najważniejsze wydarzenia i postacie związane z walką o wolność i polską państwowość w okresie od Konfederacji Barskiej do zakończenia I wojny światowej.

  Uczestnicy wernisażu mieli również okazją do zapoznania się z publikacjami Instytutu Pamięci Narodowej, wiele cennych wydawnictw trafiło w ręce wadowiczan.Wystawę na wadowickim rynku będzie można oglądać do 8 sierpnia br.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane