Budują wielki tor przeszkód

7 sierpnia 2019 12:47:26

   Wadowicki rynek zamienia się w prawdziwy tor przeszkód. Już w najbliższy weekend odbędą się tam Mistrzostwa Świata U16 w trialu rowerowym.

  

Budują wielki tor przeszkód

  Trwają intensywne przygotowania do Mistrzostw Świata U16 w trialu rowerowym, które już w najbliższy piątek rozpoczną się na Placu Jana Pawła II w Wadowicach.

   Do samego centrum Wadowic zwożone są ogromne skały, konstrukcje drewniane oraz elementy betonowe. Montowane są dwa tory do trialu rowerowego, po pięć odcinków każdy. W sumie na wadowickim rynku znajdzie się 120 ton skał oraz konstrukcji betonowo-drewianych.

  Na trzy dni od 9 do 11 sierpnia br. Wadowice staną się światową stolicą trialu rowerowego, najbardziej widowiskowej konkurencji kolarskiej. W Mistrzostwach Świata do lat 16-tu w trialu rowerowym weźmie udział ok. 180 zawodniczek i zawodników z całego świata.  Organizatorem Mistrzostw jest klub Kramarczyk Team, a współorganizatorem Gmina Wadowice. Mistrzostwa odbędą się pod honorowym patronatem Marszałka Małopolski – Witolda Kozłowskiego, burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego oraz  starosty wadowickiego Eugeniusza Kurdasa.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane