Będzie stadion dla KS „Korona” w Skawinkach

13 sierpnia 2019 11:09:13

  W Skawinkach dokonano uroczystego poświęcenia i wmurowania kamienia węgielnego pod nowy stadion sportowy. Po wybudowaniu stadionu przejmie go Klub Sportowy „Korona”, który bez swojego boiska wywalczył awans do A klasy rozgrywek w piłce nożnej.

  

Będzie stadion dla KS „Korona” w Skawinkach

  W niedzielne popołudnie 11 sierpnia br. w Skawinkach odbyła się uroczystość poświęcenia i wmurowania kamienia węgielnego pod planowaną budowę stadionu sportowego w Skawinkach.

  W tej uroczystości wzięli udział m.in.: Wiceprzewodnicząca Sejmiku Wojewódzkiego Iwona Gibas, Radny Sejmiku Wojewódzkiego i Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Filip Kaczyński, Starosta Wadowicki Eugeniusz Kurdas, Wójt gminy Lanckorona Tadeusz Łopata, Wójt Stryszowa Szymon Duman, Przewodniczący Rady Miejskiej w Wadowicach Piotr Hajnosz, Przewodniczący Rady Gminy Lanckorona Ryszard Frączek, Wiceprzewodniący Rady Gminy Lanckorona Tadeusz Wyka, Radni Rady Gminy Lanckorona ze Skawinek: Jan Chorąży i Bogdan Chorąży, Skarbnik Gminy Lanckorona Barbara Miska, Kierownik Referatu Inwestycji i Rozwoju Maria Turek, Sołtys Skawinek Ryszard Gonet, Prezes KS „Korona” Skawinki Artur Pająk, były sołtys Skawinek Piotr Chorąży oraz mieszkańcy Skawinek.

  Uroczystość rozpoczęła się od przywitania przybyłych gości przez Wójta Tadeusza Łopatę, który przybliżył genezę powstania stadionu w Skawinkach, przypomniał również, że to właśnie drużyna piłki nożnej klubu KS „Korona” bez obiektu sportowego z prawdziwego zdarzenia awansowała do A klasy.

  Wójt przypomniał również sukcesy dzieci i młodzieży ze Skawinek na polu sportowym oraz wyraził nadzieję, że nowy obiekt sportowy pozwoli jeszcze lepiej rozwijać talenty sportowe w Skawinkach. Po poświęceniu i wmurowaniu kamienia węgielnego, do którego została przez Wójta zaproszona również rodzina śp. Lucka Chorążego Wójt obwieścił, że zamierza poddać pod obrady Rady Gminy ideę nazwania nowego obiektu imieniem śp. Lucka Chorążego i wyraził nadzieję, że zostanie to przyjęte przez Radę przez aklamację. Słowa Wójta spotkały się z gromkim aplauzem zgromadzonych.

  Na budowę stadionu gmina uzyskała aż 50% dofinansowanie całej inwestycji z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Duży wkład w uzyskanie dotacji wniosło zaangażowanie Radnego Sejmiku Wojewódzkiego i Przewodniczącego Komisji Edukacji, Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Filipa Kaczyńskiego.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane