Dotknięci iskrą Bożą

24 września 2019 23:00:22

  Stowarzyszenie Wadowickie Inicjatywy Obywatelskie wspiera kulturę i zachowanie dziedzictwa lokalnego. Sala wypełniona po brzegi, muzyka, wiersze, wspomnienia.

  

Dotknięci iskrą Bożą

- Jesteśmy dumni i szczęśliwi że możemy być częścią tego ważnego wydarzenia - tymi słowami prezes Stowarzyszenia WIO Aneta Stawowczyk rozpoczęła spotkanie w Domu Katolickim w Choczni.

  W dniu 22 września br. odbyło się tu spotkanie  promujące niezwykłą publikację, efekt wieloletnich badań i poszukiwań - książkę "Dotknięci iskrą Bożą" autorstwa pani Marii Biel-Pająkowej i Agnieszki Jusińskiej.

  Jest to pierwsza książka - album o twórcach, artystach, pasjonatach związanych z Chocznią. Na kartach tej pięknie wydanej publikacji znajdziemy piękne fotografie postaci, ich dzieł, fragmenty poezji czy zapisków. Na okładce czytelnik może obejrzeć prace plastyczne dzieci z Choczni powstałe w konkursie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Wadowickie Inicjatywy Obywatelskie: „Chocznia - moje miejsce na Ziemi”. Uroczystość uświetnili goście z całej Polski: bohaterowie kart książki oraz ich potomkowie.

  W gorącej atmosferze usłyszeliśmy od autorki o kulisach powstawania tej publikacji. Było mnóstwo wzruszających momentów, wspomnień oraz spotkań po latach. Artystyczną niespodzianką były wiersze czytane przez choczeńskie poetki: Gabrielę Molesztak, Jolantę Sak oraz Dorotę Borek.
  O oprawę muzyczną zadbała Orkiestra Rodziny Balonów z Choczni, o których również pisze autorka.
Książka została wydana w ramach projektu Stowarzyszenia WIO współfinansowanego ze środków Gminy Wadowice oraz przy wsparciu darczyńców indywidualnych. Goście spotkania mogli obejrzeć również wystawę prac laureatów konkursu plastycznego na żywo. Członkowie stowarzyszenia przygotowali dla gości poczęstunek.

  Książka będzie dostępna w Bibliotece Publicznej oraz będzie można ją zakupić u autorek lub poprzez kontakt ze Stowarzyszeniem WIO. Organizatorzy dziękują w imieniu swoim oraz autorek księdzu Proboszczowi za udostępnienie sali na to spotkanie autorskie, w którym wzięło udział ponad 100 osób.

Katarzyna Gołąb

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane