Małopolskie pieniądze na strażackie orkiestry

30 września 2019 15:53:03

  Orkiestry dęte z powiatu wadowickiego dostaną dofinansowanie na zakup instrumentów. Zdecydował o tym jednogłośnie małopolski Sejmik na poniedziałkowej sesji.

  

Małopolskie pieniądze na strażackie orkiestry

  "Małopolskie Orkiestry Dęte 2019 - NA START!" to projekt skierowany do Ochotniczych Straży Pożarnych za pośrednictwem jednostek samorządu terytorialnego. Dotacje mogą zostać przeznaczone na zakup instrumentów, akcesoriów lub wydawnictw muzycznych.

W poniedziałek (30.09) radni Sejmiku Województwa Małopolskiego podjęli uchwałę ws. udzielenia pomocy finansowej w formie dotacji celowej dla jednostek samorządu terytorialnego na doposażenie orkiestr dętych z województwa małopolskiego, działających w ramach instytucji kultury, dla których funkcję organizatora pełni gmina lub powiat w ramach konkursu pod nazwą "Małopolskie Orkiestry Dęte 2019 – NA START!"

   

Wśród beneficjentów z powiatu wadowickiego znalazły się OSP Kalwaria Zebrzydowska, która otrzyma 10 tys. zł, Chocznia - 10 tys. zł, Andrychów - 9,5 tys. zł i Wieprz - 9,3 tys. zł.

- Ochotnicze Straże Pożarne, które zawsze są dla mnie szczególnie ważne odgrywają szereg ról i wykonują wiele zadań dla lokalnej społeczności, w tym właśnie uświetniania wydarzeń występami orkiestr. Bardzo się cieszę, że również nasze OSP, z którymi współpracuję otrzymają dotacje na zakup sprzętu muzycznego - mówi Filip Kaczyński, radny Sejmiku Województwa Małopolskiego.

   

Z dofinansowania skorzystają również orkiestry z gmin z powiatu suskiego i myślenickiego: Stryszawa - 10 tys. zł,

Sucha Beskidzka - 9,7 tys. zł, Sułkowice - 10 tys. zł, Oświęcim - 10 tys. zł, Osiek - 9 tys. zł, czy Wiśniowa - 6,5 tys. zł.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane