TOŻSAMOŚĆ – fotografią pisana

12 października 2019 01:27:34

  Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej Marcina Szpądrowskiego „Tożsamość”, który odbędzie się 15 października o godz.18.00.

  

TOŻSAMOŚĆ – fotografią pisana

  Na ekspozycję składają się zdjęcia wykonane podczas niezwykle ważnych wydarzeń w Częstochowie, Warszawie, Krakowie i w Oświęcimiu, które połączyły Polaków i skłoniły do refleksji nad swoim życiem i tożsamością. Wśród prac – jedna osobista – związana z bohaterską historią dziadka autora wystawy, ppłk. Kazimierza Szpądrowskiego -  piłsudczyka, legionisty, wysokiego oficera wywiadu, bohatera wojny polsko – bolszewickiej i wojny obronnej w 1939 roku.

 Wystawa składa się z ponad 40 zestawów fotografii. Motywem spajającym większość z nich jest Jasna Góra. Prezentowane zdjęcia dokumentują jasnogórskie pielgrzymki (m.in. wojskowych, motocyklistów, kibiców, Żołnierzy Wyklętych), różnego rodzaju uroczystości oraz festiwale muzyki sakralnej. Na ekspozycji znajdą się też fotografie wykonane w dniu śmierci Papieża Jana Pawła II oraz podczas 73. Rocznicy Wyzwolenia Niemieckiego Obozu Zagłady Auschwitz-Birkenau.

   

  Mottem wystawy są słowa Lecha Kaczyńskiego, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 11 września 2007 r.: „Musimy pielęgnować swoją kulturę, musimy pamiętać o swojej historii, musimy pamiętać o swojej tożsamości. Tożsamości ciekawej, niepowtarzalnej, na którą złożyły się nasze skomplikowane dzieje.”

 

Prezentowana w Wadowickiej Bibliotece Publicznej wystawa z pewnością pomoże w tym zadaniu.  Zapraszamy! Wstęp wolny!

 

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane