Z TESCO na medal! - zajęcia sportowe dla dzieci z niepełnosprawnościami

13 listopada 2019 12:25:55

  Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych "Dać Szansę" w Wadowicach chciałoby rozpowszechnić ideę integrującego sportu i pokazać, że niepełnosprawni sportowcy również mogą mieć wspaniałe osiągnięcia i z dumą reprezentować nas na zawodach, mistrzostwach, olimpiadach.

  

Z TESCO na medal! - zajęcia sportowe dla dzieci z niepełnosprawnościami

  Dzięki realizacji projektu „Z TESCO na medal! - zajęcia sportowe dla dzieci z niepełnosprawnościami” możemy pokazać, że dzieci z niepełnosprawnościami chcą uprawiać sporty i rywalizować w sportowych konkurencjach na równi ze zdrowymi rówieśnikami. Liczymy, że pozytywnie wpłyniemy na wrażliwość mieszkańców Małopolski i zmienimy ich podejście do terapii i integracji poprzez sport.

  Stowarzyszenie "Dać Szansę" w Wadowicach zajęło w tym roku I miejsce w głosowaniu w ramach programu „Decydujesz, pomagamy”, zdobywając 21361 głosów i tym samym grant w wysokości 5000 zł. Grant został przeznaczony na organizację zajęć  sportowych dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami. Są to: zajęcia sportowo-terapeutyczne z nauki i doskonalenia pływania na basenie (60 godzin) oraz zajęcia sportowo-integracyjne z nauki tenisa stołowego (24 godziny). Dzieci uczą się i trenują pod okiem swojego ulubionego instruktora – Pana Bartka, od września do listopada 2019.

  Program „Decydujesz, pomagamy” jest realizowany przez Tesco wraz z Fundacją Tesco oraz Pracownią Badań i Innowacji Społecznych Stocznia.

  Celem inicjatywy jest wspieranie aktywnych mieszkańców, instytucji publicznych i organizacji pozarządowych. Od 2016 roku odbyło się sześć edycji programu „Decydujesz, pomagamy”. W ciągu trzech lat Tesco wraz z Fundacją Tesco wsparło 1 565 projektów społecznych, które w otwartym głosowaniu, wybrali klienci sklepów – oddając w sumie aż 32 000 606 głosów.

   

Więcej o projekcie:

http://dacszanse.pl/projekty/2019/z-tesco-na-medal---program-decydujesz-pomagamy

Więcej o programie: https://tesco.pl/pomagamy/

 

Koordynator projektu: Marzena Pawińska

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Ostanio dodane