Wzruszające historie i wielkie emocje

22 listopada 2019 08:40:01

  Wzruszające, wyjątkowe, zapadające w pamięć i w serce – tak w skrócie można opisać spotkanie, które niebawem odbędzie się Wadowickiej Bibliotece Publicznej. Jeśli chcesz wysłuchać niesamowitych historii, poznać losy kobiet, które przetrwały piekło obozu Auschwitz albo współczesnych bohaterów ryzykujących życie na froncie, to tego spotkania nie możesz przegapić!

  

Wzruszające historie i wielkie emocje

  W piątek 29 listopada o godz. 17.00 w Wadowickiej Bibliotece Publicznej odbędzie się wyjątkowe spotkanie z dziennikarką i pisarką Sylwią Winnik, autorką bestsellerowej książki „Dziewczęta z Auschwitz”. Książkę stanowią przejmujące wspomnienia dwunastu kobiet, które przeżyły piekło niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau.

  Leokadia Rowińska do obozu trafiła w trzecim miesiącu ciąży. Ireneusz, bo takie imię nadała swojemu synkowi, stał się najmłodszą ofiarą Marszu Śmierci. Pochowała go w pudełku po makaronie.

  Walentyna Nikodem była w Auschwitz świadkiem wielu bestialskich poczynań esesmanek. To ona pod koniec wojny rozpoznała w tłumie uciekających cywilów jedną z najokrutniejszych strażniczek, Margot Dreschel, schwytała ją, a następnie zeznawała na jej procesie.

  Urszula Koperska do obozu trafiła jako 8-letnie dziecko.  do końca życia będzie pamiętać strach, tęsknotę i przejmujący głód.

  To tylko trzy z pośród dwunastu niezwykłych, wzruszających, a zarazem przerażających historii. To wyjątkowe świadectwa, które na długo zapadają w pamięć i skłaniają do refleksji.

  Po literackim sukcesie „Dziewcząt z Auschwitz” przyszedł czas na kolejną książkę inspirowaną prawdziwymi historiami. Tym razem autorka zabiera nas w sam środek wojny współczesnej. Jej najnowsza książka „Tylko przeżyć. Prawdziwe historie rodzin polskich żołnierzy" to nie tylko  wzruszające opowieści i relacje żołnierzy wyjeżdżających na misje do Iraku, Afganistanu, Kosowa czy Syrii, ale przede wszystkim ich żon, dzieci, matek. To zapadające w pamięć historie opisane emocjami. Chcesz je poznać? Przyjdź do biblioteki! Emocje gwarantowane!

   

  Na spotkanie obowiązują BEZPŁATNE wejściówki, które można odebrać w Czytelni Wadowickiej Biblioteki (ul. Legionów 1).

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane