Trzecia nowa karetka w wadowickiej lecznicy!

27 listopada 2019 13:15:24

  Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach ma do dyspozycji kolejną nową karetkę. Do użytku oddano ją 26 listopada. Pojazd kosztował prawie 581 tysięcy złotych i będzie stacjonował w Andrychowie.

  

Trzecia nowa karetka w wadowickiej lecznicy!

  Tym razem zakupiono ambulans typu A - Volkswagen Crafter 2.0 z silnikiem diesla i automatyczną skrzynią biegów. Zastąpi on wyeksploatowany samochód z 2014 roku. W aucie znajduje się m.in. najnowszy defibrylator lifepak 15 z automatycznym pomiarem ciśnienia i pulsoksymetrii, a także najnowocześniejsze nosze elektryczne o udźwigu ponad 300 kg.

  Na ogólny koszt ambulansu złożyło się: dofinansowanie z gmin – 239 280 zł, 100 tys. zł otrzymane od wojewody małopolskiego, prawie 203 tys. zł z budżetu powiatu oraz niespełna 38 tys. zł – wkład własny ZZOZ.

- Kolejna pomoc finansowa otrzymana z gminnych budżetów jest dowodem na to, że wspólnie chcemy dbać o zdrowie naszych mieszkańców, dążyć do tego, aby pomoc medyczna świadczona przez powiatowy szpital była na jak najwyższym poziomie. Jeszcze raz dziękuję za wsparcie zarówno Panu Wojewodzie, jak i włodarzom naszych gmin – podkreśla starosta Eugeniusz Kurdas.

  Przypomnijmy, że w maju tego roku do naszego szpitala trafił nowy ambulans typu C, który służy do przewozu pacjentów do innych placówek medycznych. Całkowity koszt pojazdu wyniósł prawie 368 tys. zł. Z kolei w lipcu ZZOZ wzbogacił się o karetkę typu A z wieloma udogodnieniami dla pacjentów (krzesełko kardiologiczne wpinane w podłogę, rampa najazdowa czy nowoczesne nosze). Ambulans kosztował 240 tys. zł, z czego 100 tys. przekazał wojewoda małopolski.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Ostanio dodane