Otwarto Skatepark w Kalwarii Zebrzydowskiej

29 listopada 2019 09:11:52

  Samorządowcy z Kalwarii Zebrzydowskiej nie rzucają słów na  wiatr, czego potwierdzeniem jest otwarcie Skateparku. Realizacja  tego projektu może być pokazywana jako przykład  współpracy, samorządu i mieszkańców.  Warto podkreślić, że inicjatorami budowy Skateparku była grupa mieszkańców, a ich pomysł został poparty przez burmistrza i radnych. 

  

Otwarto Skatepark w Kalwarii Zebrzydowskiej

  Wspólnie z inicjatorami budowy skateparku ustalono iż nowy obiekt – Skatepark powstanie  w Kalwarii Zebrzydowskiej w bezpośrednim sąsiedztwie „Orlika”, tym samym teren ten stanie się  miejscem gdzie dzieci i młodzież w jednym miejscu będą mogły aktywnie spędzać wolny czas.

  Zakres prac przy Skateparku obejmował: splanowanie części terenu przewidzianego pod inwestycję, wykonanie płyty żelbetowej wraz z przeszkodami skateparku, utwardzenie terenu, budowa ścieżki rowerowej, - montaż lamp hybrydowych oświetlających skatepark. Inwestycję zrealizowała firma TECHRAMPS Sp. z o. o., która specjalizuje się w budowie tego typu obiektów. Wartość robót budowlanych wg umowy wyniosła 762 tys. zł. Śmiało można powiedzieć, że nowy skatepark jest najnowocześniejszym i największym tego typu obiektem w okolicy.

   

  

  W czwartek 28 listopada br. obiekt został oficjalnie otwarty i oddany do użytku i już cieszy dzieci i młodzież. Otarcia Skateparku i symbolicznego przecięcia biało-czerwonej wstęgi dokonali: Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty, Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Janusiewicz, Poseł RP Filip Kaczyński,  Małopolski Wicekurator Oświaty Halina Cimer, inicjator budowy Piotr Błachut, a także synowie drugiego z inicjatorów Krzysztofa Oleksego.  Poświęcenia obiektu dokonał ks. Proboszcz Parafii św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej Wiesław Cygan.

- Warto pamiętać, że w listopadzie 2015 r. grupa mieszkańców na moje ręce złożyła wniosek  o budowę w Kalwarii Zebrzydowskiej skateparku, warto zaznaczyć iż składając wniosek jego inicjatorzy dołączyli listę poparcia, zbierając około 350 podpisów – mówił Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty i dodawał - Nie można było zignorować szlachetnej prośby, inicjatywy grupy mieszkańców, którzy zwrócili się z prośbą budowy skateparku. Pragnę podziękować panu Piotrowi Błachutowi za tę inicjatywę, która będzie służyła dzieciom i młodzieży.

  Od samego początku inicjatywa budowy skat zainteresowała Burmistrza Miasta i zyskała jego poparcie, akceptacje pomysł zyskał też akceptację radnych.

  Inicjatorzy   budowy skateparku byli Piotr Błachut i Krzysztof Oleksy, mogą dziś powiedzieć, że spełniło się ich jedno z marzeń i marzeń ich dzieci. Z pomysłem trafili w dziesiątkę bo już dziś obiekt tętni życiem gromadząc sporą grupę dzieci i młodzieży.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane