Przedświąteczna Biesiada w Andrychowie

14 grudnia 2019 22:57:04

  W Miejskim Domu Kultury w Andrychowie odbyła się przedświąteczna Biesiada Seniorek, działających w Kołach Gospodyń Wiejskich na terenie gminy Andrychów.

  

Przedświąteczna Biesiada w Andrychowie

  W sobotnie popołudnie 14 grudnia br. w sali widowiskowej Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie już po raz 19-ty w przedświątecznym spotkaniu uczestniczyły seniorki i działaczki Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Andrychów oraz zaproszeni goście.

  Wszystkich uczestników spotkania przywitała Czesława Wojewodzic - niestrudzona prezes Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Andrychowie, która przypomniała tradycje związane z okresem Świąt Bożego Narodzenia.

  Biesiada Seniorek KGW na stałe wpisała się w kalendarz imprez organizowanych przez Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Andrychowie. Spotkania zazwyczaj organizowane są w okresie przedświątecznym, kiedy atmosfera Wigilii i Świąt  Bożego Narodzenia wypełnia każde spotkanie. W tym roku podczas 19-tej edycji Seniorki gościł Miejski Dom Kultury w Andrychowie 14 grudnia. Podczas spotkania minutą ciszy uczczono wszystkie seniorki, których już nie ma wśród nas.

  Wśród zaproszonych gości w tegorocznej Biesiadzie Seniorek uczestniczyli m.in. burmistrz Andrychowa Tomasz Żak, jego zastępca Wojciech Polak, prezes Małopolskiej Spółdzielni Handlowej „Wizan”, radny Rady Miejskiej w Andrychowie Czesław Rajda, dyrektor Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie Marianna Żmija.

  W części artystycznej uczestnikom spotkania zaprezentował się chór z Frydrychowic oraz dzieci i młodzież z Ogniska Muzycznego Metrum.

  Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Andrychowie zrzesza przedstawicielki kilkunastu Kół Gospodyń Wiejskich głownie z sołectw gminy Andrychów. Panie z SGW w Andrychowie umiejętnie potrafią łączyć społeczne działanie ze współpracą z instytucjami i urzędami.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane