Tradycje Stołu Wigilijnego w gminie Brzeźnica

15 grudnia 2019 18:34:41

  Wiejski Dom Kultury w Sosnowicach gościł uczestników tegorocznego przedświątecznego spotkania „Tradycja Stołu Wigilijnego”.

  

Tradycje Stołu Wigilijnego w gminie Brzeźnica

  Wielkimi krokami zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia. Tradycyjne w okresie przedświątecznym samorządy lokalne organizują spotkania, podczas których wprowadzając uczestników w świąteczny klimat, dokonuje się podsumowania dobiegającego końca roku oraz kultywuje się regionalne tradycje. Tak było również w gminie Brzeźnica, w której od lat organizowane są spotkania „Tradycje Stołu Wigilijnego”. W tym roku przedświąteczne spotkanie zostało zorganizowane w sobotnie popołudnie 14 grudnia w odnowionym Wiejskim Domu Kultury w Sosnowicach.

  W spotkaniu, zorganizowanym przez wójta gminy Brzeźnica Bogusława Antosa,  uczestniczyli zaproszeni goście, m.in. senator Andrzej Pająk, poseł Marak Polak, starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas, przewodnicząca Rady Gminy w Brzeźnicy Jadwiga Kozioł, sekretarz gminy Tomice Ryszard Góralczyk, kierownik Powiatowego Zespołu doradztwa Rolniczego w Wadowicach Alicja Kolasa, duchowni z parafii Przemienienia Pańskiego w Paszkówce, dyrektorzy jednostek organizacyjny, radni i sołtysi.

  Przedświąteczne spotkanie uświetnił swoim koncertem działający  przy Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy zespół  „Czerwone Korale".

  Szczególne podziękowania należą się paniom z Kół Gospodyń wiejskich i Stowarzyszenia z gminy Brzeźnica za przygotowanie obfitych Stołów Wigilijnych z tradycyjnymi potrawami regionalnymi. Uczestnicy spotkania mieli okazję skosztować podczas degustacji przygotowanych pod różnymi postaciami potraw i wypieków. Być może na naszych domowych stołach zagoszczą podobne potrawy, a atmosfera świąteczna na długo pozostanie  w naszych rodzinach.Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane