Bunt w Izdebniku

9 lutego 2020 17:34:48

  Mieszkańcy Izdebnika protestują przeciwko planowanej budowie w ich miejscowości stacji bazowej telefonii komórkowej. Zbierają podpisy pod petycją do starosty. 

   

Bunt w Izdebniku

  W trosce o zdrowie swoje oraz swoich sąsiadów grupa mieszkańców Izdebnika w gminie Lanckorona zbiera podpisy pod petycją do Starosty Wadowickiego w sprawie sprzeciwu dotyczącego planowanej budowy przekaźnika telefonii komórkowej.

"W związku z informacją o planowanej budowie na terenie Izdebika kolejnej stacji bazowej telefonii komórkowej zwracamy się do wszystkich mieszkańców o poparcie naszego sprzeciwu wobec tej inwestycji. Wieża o wysokości 55,95 m ma być zlokalizowana na ul. Dworskiej, tj. w połowie drogi między Zarembówką a DPSem. W związku z brakiem rzetelnych badań i dowodów na wpływ fal elektromagnetycznych mogących zagrozić zdrowiu i życiu ludzi i zwierząt oraz brak konsultacji społecznych związanych z planowanym przedsięwzięciem będziemy wnioskować do Starosty Powiatowego o negatywne rozpatrzenie wniosku o pozwolenie na budowę nadajnika w tej lokalizacji. Z uwagi na krótki termin zgłaszania zastrzeżeń do zawiadomienia o planowanej budowie serdecznie prosimy o zlozenie podpisów pod naszą petycją i wsparcie naszego sprzeciwu dla dobra wszystkich mieszkańców" - czytamy w informacji przygotowanej przez organizatorów protesty, któ®zy zwracają uwagą, że podpisy pod petycją będą zbierane tylko do najbliższego poniedziałku (10 luty 2020).

Źródło: Dobra Gmina Lanckorona

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane