Porywista Sabina hula w powiecie

10 lutego 2020 09:30:50

  Orkan Sabina dotarł do powiatu wadowickiego. Porywiste wiatry trwające w nocy z niedzieli na poniedziałek oraz dzisiejszego poranka nie ustają. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał drugi stopień ostrzeżenia. Służby dyżurne mają pełne ręce roboty.

  

Porywista Sabina hula w powiecie

  Na terenie powiatu wadowickiego pierwsze zdarzenie związane z obecnością Sabiny odnotowano w niedzielę 9 lutego br. o godz. 22.44 w Barwałdzie Dolnym, gdzie na prywatnej posesji Sabina powaliła drzewo. Natomiast już w poniedziałek 10 lutego br. o godz. 1.13 zgłoszono zerwanie plandeki z tunelu rolniczego w Gierałtowicach. Kolejne zdarzenie miało miejsce również w Gierałtowicach. O godz. 5.37 zgłoszono powalone drzewo na drogę powiatową.

  Po godzinie siódmej radno Sabina dała znać o sobie w Andrychowie. o godz. 7.17 zgłoszono powalone drzewo na ul. Włókniarzy, które zablokowało przejazd oraz zerwaną linię energetyczną, natomiast o godz. 7.42 na ul. Beskidzkiej zostało powalone drzewo na drogę.

  O godz. 7.51 zgłoszono powalony konar drzewa na linię energetyczną w Roczynach, przy ul. Zarzecznej, a o godz. 7.55 zgłoszono powalone drzewo na linię energetyczną w Barwałdzie Górnym.

  O godz. 8.05 Sabina ponownie dała o sobie znać w Andrychowie, przy ul. Batorego na prywatnej posesji zostało powalone drzewo na drogę wojewódzką.  O godz. 8.07 zgłoszono powalone drzewo w Gierałtowiczkach. O godz. 8.21 zgłoszono powalone drzewo w Roczynach, przy ul. Wiedeńskiej, które uszkodziło linię telefoniczną.

  Godz. 8.50 - to już Półwieś, przy ul. Wąwozowej drzewo spadło na drogę. godz. 9.25 - Targanice, ul. Jawornicka, zgłoszono zerwanie daszku na przewodzie kominowym. O godz. 9.56 zgłoszono zderzenie w Nidku. Przy ul. św. Jana Pawła II Sabina powaliła drzewo na drogę.

   Kolejnym zdarzeniem było zerwanie części poszycia dachowego z budynku mieszkalnego przy ul. Beskidzkiej w Andrychowie. Z kolei przy andrychowskim Rynku wiatr zerwał oslonę niezamieszkalej jeszcze kamienicy.

  

  Jednostki Państwowej Straży Pożarnej z Wadowic i Andrychowa, zastępy OSP z terenu powiatu wadowickiego oraz służby energetyczne wzywani są do usuwanie skutków aktywności w naszym powiecie porywistej Sabiny.

    

  Porywista Sabina, to nie jedyny problem. Polscy Łowcy Burz ostrzegają, że Sabina może ściągnąć na nas również burze.

 (Fot. Archiwum pl) 

Zobacz na prognozę pogody:

  

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane